Súhrn 5. kola druhej najvyššej súťaže

2012-08-19 12:00:00

V Michalovciach padlo v sobotu sedem gólov, teda o tri viac ako vo zvyšných piatich súbojoch dokopy.

Súhrn výsledkov stretnutí 5. kola druhej najvyššej slovenskej futbalovej súťaže II. ligy 2012/2013:

MŠK Rimavská Sobota - FK DAC 1904 Dunajská Streda 0:1 (0:1)
Gól: 45. Obžera, ŽK: 64. M. Gálik, 82. Poleť - 54. J. Marcin, rozhodovali: Hracho - E. Weiss, Roszbeck, 401 divákov
Domáci futbalisti dominovali počas celého prvého polčasu, ale šance nepremenili a pykali. Hostia udreli tesne pred prestávkou zo svojej jedinej šance, keď hlavou skóroval skúsený Obžera. V druhom polčase boli náznaky šancí na oboch stranách, no bez efektu. Päť minút pred koncom stretnutia mohol vyrovnať Migaľa, brankár Poláček však jeho strelu vyrazil a zachránil pre Dunajskú Stredu tri body.

MFK Dubnica nad Váhom - FK Slovan Duslo Šaľa 0:0
ŽK: 45. Božoň - 38. Mujkoš, 76. R. Mihálik, rozhodovali: Valášek - Vorel, Dobrovský, 560 divákov
Priebehu hry zodpovedá aj konečná bezgólová remíza. Dubničanom sa nepodarilo dostať sa cez organizovanú obranu hostí. Šaľa mala na konci stretnutia šancu rozhodnúť, ale Mihálik zahodil svoju príležitosť. Rovnako pochodil v samom závere aj domáci Augustíni.

MFK Dolný Kubín - FC ŠTK 1914 Šamorín 1:1 (1:0)
Góly: 39. Jurky - 56. Kopúň, ŽK: 75. I. Tittel - 25. M. Sedlák, 60. M. Staško, 68. Fulmek, 90. M. Kučera, rozhodovali: Fajčík - Benko, Ščury, 514 divákov
Domáci neodohrali dobrý zápas, hrali bez srdca, bez bojovnosti, hostia boli kombinačnejší. Dolný Kubín sa však ujal vedenia v 39. min hlavičkou Jurkyho, ale po zmene strán v 56. min skončil nevydarený center Kopúňa aj s prispením
domáceho gólmana v sieti - 1:1. Domáci sa nedostali z herného křča a Šamorín si zaslúžene odviezol domov bod.

TJ Baník Ružiná - MFK Tatran Liptovský Mikuláš 0:0
ŽK: 56. Strelka, 72. Ometák - 57. Rezer, rozhodovali: Jaška - R. Sluk, Ferenc, 450 divákov
Hostia začali v prvých desiatich minútach aktívnejšie, no Ružiná postupne zvýšila tempo a vyrovnala sa svojmu súperovi. Hralo sa však prevažne v strede poľa medzi šestnástkami, bez výraznejších šancí. Ani v závere duelu sa nikomu z hráčov nepodarilo skórovať, a tak sa duel skončil bezgólovou remízou.

ŠK SFM Senec - ŽP Šport Podbrezová 1:0 (0:0)
Gól: 60. Peňaška, ŽK: 59. Trajcsik - 70. Podio, rozhodovali: P. Hrčka - D. Hrčka, Mikulaj, 628 divákov
V dobrom zápase si domáce mužstvo utvorilo tri gólové príležitosti, do ktorých sa dostal Michal Peňaška. Jednu z nich v 60. min spomenutý útočník SFM Senec aj využil v samostatnom úniku a strelil víťazný gól. Hostia z Podbrezovej hrali kombinačný futbal, ale nepresadili sa v zakončení.

MFK Zemplín Michalovce - Partizán Bardejov 4:3 (2:2)
Góly: 26., 27. a 81. Pavol Jurčo, 57. L. Zápotoka (vlastný) - 9. Marek Seman (z pok. kopu), 13. L. Zápotoka, 89. S. Kica, ŽK: 8. J. Čarnota, 11. Zonzon, 14. Shytov, 78. M. Hamuľak, 90. Korijkov - 48. L. Zápotoka, 54. Hanuščák, 75. Kuhajdík, rozhodovali: Michlian - Jankovič, Tománek, 2150 divákov
V Michalovciach sa hral obojstranne útočný futbal, viac ako 2000 divákov videlo napokon až sedem gólov. Hostia z Bardejova viedli po štvrťhodine hry už 2:0, hráči MFK Zemplín však zabojovali a Pavol Jurčo vyrovnal ešte do polčasovej prestávky. Po vlastnom góle Lukáša Zápotoku a ďalšom presnom zásahu Jurča, ktorý sa zaskvel hetrikom, Michalovčania otočili nepriaznivý stav. Bardejov stihol už iba skorigovať zásluhou Kicu.