MFK Zemplín porazil slávny Juventus Turín!

2012-08-15 12:00:00

Michalovčania strelili talianskemu gigantovi štyri góly, dvakrát sa presadil Koscelník, raz Tomko a Šimko.

Michalovskí dorastenci dosiahli veľké víťazstvo! Vo svojom druhom zápase na turnaji Michalovce cup 2012 porazili talianskeho giganta 4:2, keď už do prestávky si vypracovali dvojgólový náskok.

Stretnutie pred výbornou kulisou sa ešte poriadne ani nezačalo a Turínčania už viedli: hlavou sa presadil Tahiraj a prekonal Babiáka - 0:1. Michalovčanov však tento moment nezlomil, práve naopak, súpera zvučného mena sa nezľakli a v 6. minúte pohrozil nebezpečnou strelou z diaľky Kiss. O minútu nato už michalovské tribúny jasali, Kolesár prihral Koscelníkovi a ten sa zblízka nemýlil - 1:1. To však z domácej strany nebolo všetko, o niekoľko sekúnd nato sa po druhýkrát presadil Koscelník a MFK Zemplín bol razom vo vedení - 2:1! Zemplínčania boli pri chuti, v 14. minúte Kissov priamy kop zneškodnil brankár Mulyadi. Zakrátko nato sa po dlhom výkope gólmana Babiáka dostal až pred Mulyadiho Leško, ale neuspel. Aktivita zverencov Branislava Sokoliho pokračovala a v 25. minúte si Roussos po centri takmer vsietil vlastný gól. Vzápätí Grič volejom pálil tesne nad. V 25. minúte Leško zoči-voči hosťujúcemu brankárovi nebol úspešný. Tesne pred odchodom do kabín tečoval Šimko priamy kop Leška a bolo 3:1!

Po prestávke tempo hry mierne opadlo, zaujala až Kissova strela z priameho kopu v 61. minúte, ktorú vyrazil striedajúci Elezaj na roh. Po ňom sa domáci tešili už po štvrtýkrát, keď sa hlavou presadil Tomko - 4:1. V 69. minúte sa ocitol sám pred Kirom Gili, ale michalovský gólman vytiahol famózny zákrok. O dve minúty vystrelil z diaľky mimo Vitale z Juventusu. V posledných sekundách duelu sa hostia predsa len dočkali aj druhého presného zásahu, priamy kop nešťastne tečoval do vlastnej brány Havrila.

MFK Zemplín Michalovce - Juventus Turín 4:2 (3:1), na strely zo značky PK 2:2

Góly: 8. a 9. M. Koscelník, 39. J. Šimko, 62. T. Tomko - 2. Tahiraj, 80+. vlastný Havrila

ŽK: 9. Calderan, 27. A. Varga, 39. Canizares, 47. Tahiraj, 60. Vitale (všetci Juventus)

Rozhodoval: Eperješi - 2 130 divákov

MFK ZEMPLÍN: Babiák (41. Kira) - D. Horňák, J. Šimko (76. Havrila), T. Tomko, Šimčák (55. Ďurik) - M. Koscelník (67. Lukačko), Grič (53. Lechman), Turik (55. L. Tóth), J. Kiss - A. Leško (49. T. Vožný), T. Kolesár

JUVENTUS: Mulyadi (53. Elezaj) - Crepaldi (53. Pellini), A. Varga, Canizares (48. Giannarelli), Calderan (24. Degrassi) - Tahiraj (48. Clemenza), Roussos (53. Mestre), Antezza (53. Benucci), Donis (41. Gili) - Vitale, Sallustio (48. Moncini)