Víkendové zápasy 3. kola II. ligy v skratke

2012-08-05 12:00:00

Cez víkend sa darilo domácim tímom, ktoré zvíťazili až v piatich zo šiestich stretnutí, česť hostí zachraňovala Dun. Streda.

Súhrn výsledkov stretnutí 3. kola druhej najvyššej slovenskej futbalovej súťaže II. ligy 2012/2013:

ŠK SFM Senec - Partizán Bardejov 3:0 (2:0)
Góly: 4. T. Hanzel, 23. L. Hutta, 70. J. Tomášek, ŽK: 11. Trajcsik, 71. Bedecs, 80. Št. Kollár, 90. L. Hutta - 70. L. Zápotoka, 71. Kuhajdík, rozhodovali: Perašín - Lieskovský, Hrdlička, 765 divákov
Domáce mužstvo sa po prvej akcii zápasu ujalo vedenia, keď v 4. min hlavou po centri Hlavatoviča otvoril skóre Hanzel. V 23. min prekvapil brankára hostí strelou spoza šestnástky Hutta - 2:0. V 70. min zvýšil Tomášek po prihrávke Držíka na napokon konečných 3:0.

MFK Zemplín Michalovce - MFK Tatran Liptovský Mikuláš 1:0 (0:0)
Gól: 73. P. Jurčo. ŽK: 34. Zonzon, 60. Krmpotič - 78. P. Tomko, rozhodovali: Fajčík - Benko, Žákech, 1970 divákov
Diváci videli zápas slabšej úrovne, hostia sa zamerali na defenzívu, z ktorej vyrážali do protiútokov. Jeden z nich mohol v 45. min premeniť Tomko, no prestrelil. V druhom polčase sa domáci snažili hostí zatlačiť a v 73. min im vyšla jediná gólová akcia duelu, keď Jurčo doklepol loptu do bránky hostí.

ŽP Šport Podbrezová - FC ŠTK 1914 Šamorín 2:0 (0:0)
Góly: 49. V. Greško, 68. T. Čekovský, ŽK: 9. Ležaič, 14. Fulmek, 20. Marušin, 48. M. Staško, 55. B. Borbély (všetci Šamorín), rozhodovali: Ježík - Hancko, Jenčura, 980 divákov
V prvom polčase sa hral priemerný druholigový futbal. Viac z hry mali domáci, ale nevypracovali si vyloženú šancu. Na začiatku druhého polčasu brankár hostí Pentek chytil do rúk prihrávku od vlastného obrancu a rozhodca nariadil nepriamy kop. Pri jeho realizácii sa nemýlil Greško - 1:0. Druhý gólový moment prišiel v 68. min, keď zvnútra šestnástky krížnou strelou k ľavej žrdi skóroval domáci útočník Čekovský.

MFK Dolný Kubín - FK DAC 1904 Dunajská Streda 1:2 (1:1)
Góly: 15. Brčák - 23. a 46. Nulíček, ŽK: 77. Jurky - 27. Zs. Németh, 33. R. Diviš, ČK: 81. Zs. Németh (D. Streda) po druhej ŽK, rozhodovali: Piatka - Borsányi, Roszbeck, 520 divákov
Po opatrnom úvode sa domáci ujali vedenia zásluhou krásneho sóla Brčáka z polovice ihriska. Hostia vyrovnali z rýchleho brejku zásluhou Nulíčka. Ten istý hráč krátko po zmene strán upravil na konečných 2:1, keď využil chybu domácej defenzívy.

MŠK Rimavská Sobota - FK Slovan Duslo Šaľa 1:0 (1:0)
Gól: 20. Pet. Ďurica (z pok. kopu), ŽK: 25. Nilaš, 45.  Migaľa, 50. Poleť - 20. Mujkoš, 47. Rehák, rozhodovali: Šuniar - Jankovič, Ferenc, 331 divákov
Prvý polčas bol viac-menej vyrovnaný. Domáci sa ujali vedenia v 20. min zásluhou Petra Ďuricu, ktorý premenil pokutový kop. Predchádzal mu zákrok Mujkoša na Nakamuru. Hralo sa bez veľkých šancí. Do druhého polčasu vstúpili aktívnejšie hostia, ale domáca obrana ich nepúšťala do gólových príležitostí. V 54. min mohol poistiť vedenie domácich Nakamura, ale netrafil bránku.

MFK Dubnica nad Váhom - FK Baník Ružiná 4:1 (1:1)
Góly: 3. a 52. Ján Vaško, 54. O. Augustíni, 82. A. Urban - 23. Krško, ŽK: 59. Čiernik, 81. Masárik, 82. A. Urban - 81. Urbánek, rozhodovali: Mojsej - Špivák, Ščury, 490 divákov
Dubnica po rozpačitom úvode, hoci viedla 1:0, si "nechala" streliť vyrovnávajúci gól a jej hráči sa do konca polčasu na trávniku hľadali. Po zmene strán však vyzeralo všetko ináč, domáci využili svoje šance a dali pekné góly. Mohli skórovať aj viackrát.