Rezerva odštartovala tesnou prehrou

2012-07-29 12:00:00

V Bardejovskej Novej Vsi podľahla domácim 1:2, keď jediný michalovský gól zaznamenal Ľubomír Korijkov.

Štvrtoligovému B-mužstvu MFK Zemplín Michalovce vstup do nového súťažného ročníka nevyšiel. Na ihrisku Bardejovskej Novej Vsi prehralo najtesnejším rozdielom 1:2 (1:1).

Zverenci kormidelníka Milana Lalkoviča začali aktívne, avšak už v 7. minúte inkasovali úvodný gól z kopačky Jančošeka. Michalovčanov tento moment nepribrzdil a v úvodnej štvrťhodine si vypracovali niekoľko sľubných šancí na vyrovnanie, no predovšetkým Martin Regáli ich nedotiahol do gólového konca. V 22. minúte sa to predsa len podarilo stopérovi Ľubomíri Korijkovi, pre ktorého to bol prvý zápas po dlhodobom zranení. V druhom polčase Zemplínčania poľavili, hlavne v strede poľa a v 77. minúte Šarišania strhli víťazstvo na svoju stranu, keď sa z pokutového kopu po druhýkrát v stretnutí presadil Jančošek - 2:1.

ŠK Milénium 2000 Bardejovská Nová Ves - MFK Zemplín Michalovce B 2:1 (1:1)

Góly: 7. a 77. Jančošek - 22. Korijkov

ŽK: Pribitný - Kira, A. Devečka, Mihok

Rozhodoval: Bucko - 300 divákov

ŠK MILÉNIUM 2000: Kačmár - M. Stachura, Javorský, L. Stachura, Knap (71. Kozák) - Pribitný, Kiseľ, Huščák, Liček - Jančošek (87. Havrila), Solanič (64. Pavuk)

MFK ZEMPLÍN B: Kira - V. Kostovčík, Dargaj, Korijkov, Mihok - A. Devečka, Pavlov - L. Jacko (70. Kokočák), Kovaľ, M. Regáli - Grondona Sanchez (62. L. Forgáč)

Ostatné výsledky 1. kola IV. futbalovej ligy Východ:

Vysoké Tatry - Giraltovce 0:2, Stará Ľubovňa - Sabinov 2:0, Svit - Snina 1:4, Svidník - Haniska 1:0, Krásna - Veľké Revištia 1:2, Stropkov - Vyšné Opátske 3:2, Spišské Podhradie - Barca 2:1

Nedeľa 5. augusta o 10.30 hod.: Michalovce B - Barca (3. kolo)

Nedeľa 12. augusta o 16.30 hod.: Vyšné Opátske - Michalovce B (4. kolo)

Nedeľa 19. augusta o 10.30 hod.: Michalovce B - Veľké Revištia (5. kolo)