Súhrn 2. kola druhej najvyššej súťaže

2012-07-28 12:00:00

V tomto kole sa doma podarilo zvíťaziť iba Liptovskému Mikulášu, hostia nazbierali až 11 bodov.

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 2. kola druhej najvyššej slovenskej futbalovej súťaže 2012/2013:

FC ŠTK 1914 Šamorín - MFK Dubnica nad Váhom 0:2 (0:0)
Góly: 77. Andrej Urban, 90.+ Bílovský, ŽK: 73. Augustíni (Dubnica nad Váhom), rozhodovali: Marhefka - Súkeníková, Jankovič, 650 divákov
Po bezgólovom prvom dejstve padol úvodný gól zápasu po peknej kombinačnej akcii hostí, keď po sérii prihrávok dorazil loptu do prázdnej bránky Urban - 0:1. V závere stretnutia poistil dubnické víťazstvo Bílovský, ktorý využil snahu Šamorínčanov vyrovnať a z polovice ihriska trafil opustenú svätyňu domácich.

MFK Tatran Liptovský Mikuláš - MŠK Rimavská Sobota 2:1 (0:1)
Góly: 66. T. Labun, 74. Lišivka - 32. Migaľa, ŽK: 21. Daško - 45. Zvara, rozhodovali: Michlian - Ádám, Roszbeck, 310 divákov
V prvom polčase na trávniku jednoznačne dominovali hostia. Ich snaha bola korunovaná gólom, keď Migaľa využil chybu v defenzívnych radoch domácich a prudkou strelou prekonal brankára Šavola - 0:1. Hráči Liptovského Mikuláša nastúpili po zmene strán ako vymenení. O gólový obrat sa postaral dvoma presnými prihrávkami striedajúci Lukáš Balluch, jeho asistencie zužitkovali v 66. min Labun a o osem minút neskôr Lišivka. V závere stretnutia si už domáci futbalisti udržali tesný náskok.

FK Slovan Duslo Šaľa - ŠK SFM Senec 0:1 (0:1)
Gól: 29. Peňaška, ŽK: 36. Charizopulos, 45. Glenda, 60. Lalák, 87. Čirik - 18. Karč, 37. Bedecs, 39. Lapin, ČK: 69. Lapin (Senec) po druhej ŽK, rozhodovali: Kružliak - Jenčura, Špivák, 372 divákov
Diváci videli v Šali vyrovnané stretnutie. Jediný gól zápasu padol v 29. min: po Karčovom centri brankár Dušan Kolmokov podbehol loptu a Peňaška z piatich metrov hlavičkoval do siete - 0:1. Po polčasovej prestávke hráči domáceho Dusla zvýšili obrátky, vypracovali si niekoľko dobrých šancí, no vyrovnať sa im už nepodarilo.

Partizán Bardejov - MFK Dolný Kubín 1:1 (1:0)
Góly: 43. Grohoľ - 61. Brčák, ŽK: 49. Marko Lukáč, 59. Kica - 40. Gejdoš, 58. I. Tittel, rozhodovali: Šuniar - Petríček, Ščury, 1450 divákov
Prví zatlačili súpera domáci, ktorí si vypracovali dve dobré príležitosti. Skúsený brankár Dolného Kubína Trabalík však podržal svoje mužstvo. Skóre duelu otvoril po individuálnej akcii v 43. min striedajúci Grohoľ. Hostia vyrovnali v 61. min Brčákom, ktorý využil nepozornosť obrany a po rohovom kope skóroval hlavičkou.

FK DAC 1904 Dunajská Streda - ŽP Šport Podbrezová 1:1 (0:1)
Góly: 51. T. Huber - 29. B. Vaščák, ŽK: 20. Boya, 49. Zs. Németh, 58. R. Diviš - 38. Morháč, 85. T. Čekovský, 90.+ Harvilko, rozhodovali: Matúš - T. Somoláni, Vindiš, 1777 divákov
Úvodné dejstvo patrilo Horehroncom, ktorí sa ujali vedenia z rýchleho protiútoku, keď Čekovský v rozhodenej obrane našiel Vaščáka a jeho jemný lob skončil v 29. min za bránkovou čiarou - 0:1. Po polčasovej prestávke domáci hru i skóre vyrovnali, gólovo sa presadil v 51. min Huber hlavou po Fodrekovom rohovom kope. V závere mohli rozhodnúť hráči na oboch stranách, brankári však boli dostatočne pozorní.

TJ Baník Ružiná - MFK Zemplín Michalovce 1:2 (1:1)
Góly: 44. Kurák (z pok. kopu) - 5. Hamuľak, 81. Gamkrelidze, ŽK: 90. Chromek - 45. J. Čarnota, 67. Hamuľak, rozhodovali: Ježík - Lieskovský, Bobko, 900 divákov
Hostia sa ujali vedenia už v 5. min: rýchly brejk ukončil Hamuľak strelou do prázdnej bránky. Ružiná vyrovnala tesne pred polčasovou prestávkou, keď Michalovčania zahrali v pokutovom území rukou a nariadenú penaltu premenil Kurák - 1:1. Tri body pre hosťujúci tím zabezpečil v 81. min legionár Gamkrelidze.