Michalovské víťazstvo v Ružinej!

2012-07-28 12:00:00

MFK Zemplín zaknihoval tesnú výhru 2:1, o góly v sieti domáceho Baníka sa postarali Hamuľak a Gamkrelidze.

Druholigoví michalovskí futbalisti zvíťazili aj vo svojom druhom súťažnom stretnutí v novej sezóne, keď naplno zabodovali u nováčika z Ružinej po výsledku 2:1 (1:1). Prvý gól zápasu vsietil už v 5. minúte po rýchlom brejku Michal Hamuľak, pre ktorého to bol už tretí presný zásah v sezóne, domácim sa podarilo vyrovnať tesne pred odchodom do kabín z pokutového kopu zásluhou Mária Kuráka. Jedenástka bola nariadená za ruku jedného z michalovských hráčov v šestnástke. Víťazný gól MFK Zemplín zaznamenal v 81. minúte Georgii Gamkrelidze.

TJ Baník Ružiná - MFK Zemplín Michalovce 1:2 (1:1)

Góly: 44. Kurák (11 m) - 5. Hamuľak, 81. Gamkrelidze

ŽK: 90. Chromek - 45. J. Čarnota, 67. Hamuľak

Rozhodoval: Ježík - 900 divákov

TJ BANÍK: J. Mucha st. - Kurák, Hladík, Balaško, Mário Ferenc - Marko, Blaščík, Chromek, T. Boháčik, Kamendy - Strelka (82. Urbánek)

MFK ZEMPLÍN: Bréda - J. Čarnota, Krmpotič, Vernon, M. Vanák - Garel (58. D. Kunca), S. Danko (30. Immorlano), Zonzon, Gamkrelidze, P. Jurčo - Hamuľak (75. M. Regáli)

Sobota 4. augusta o 19.30 hod.: Michalovce - Liptovský Mikuláš (3. kolo)

Utorok 7. augusta o 17.30 hod.: Lučenec - Michalovce (1. kolo Slovenského pohára)

Sobota 11. augusta o 16.30 hod.: Šaľa - Michalovce (4. kolo)