Súhrn 1. kola druhej najvyššej súťaže

2012-07-22 12:00:00

Až v troch zápasoch prvého kola II. ligy sa zrodil bezgólový výsledok, zápas Rimavská Sobota - Ružiná odložili.

Súhrn výsledkov víkendových stretnutí 1. kola druhej najvyššej slovenskej futbalovej súťaže 2012/2013:

ŽP Šport Podbrezová - Partizán Bardejov 1:0 (0:0)
Gól: 63. Čekovský, ŽK: 56. Kica, 72. V. Staš (obaja Bardejov), rozhodovali: Piatka - Bóllo, Kováč, 740 divákov
Domáci si v prvom polčase vypracovali niekoľko vyložených šancí, Greško po skrumáži hlavou opečiatkoval brvno, Tubonemiho tvrdú strelu vyrazil brankár hostí a Vaščák v nájazde preloboval bránku Bardejova. V druhom polčase sa obraz hry nezmenil, domáci predvádzali ofenzívny futbal a hostia sa stiahli do defenzívy. V 63. min hneď po vystriedaní po peknej narážačke zvnútra šestnástky skóroval Čekovský - 1:0. Ten istý hráč mal ešte v závere zápasu dve šance, skóre sa však už nezmenilo.

ŠK SFM Senec - MFK Tatran Liptovský Mikuláš 0:0
ŽK: 89. Jakubovie - 34. Lišivka, 71. Mir. Pastva, rozhodovali: Straka - Jankovič, Hancko, 120 divákov
V podpriemernom druholigovom zápase mohli ísť domáci do vedenia v 53. min, keď po Bedecsovej prihrávke vystrelil Gogolák vedľa. V 88. min mohli skórovať opäť Senčania, no Bedecs namiesto strely zvolil prihrávku spoluhráčovi do ofsajdu. Hostia boli najbližšie ku gólu v nadstavenom čase, ale P. Tomko nepremenil pokutový kop.

MFK Dolný Kubín - FK Slovan Duslo Šaľa 2:4 (1:1)
Góly: 14. Ujčík, 89. Brčák - 39. Čurgali, 49. L. Szabó, 57. Čirik (z pok. kopu), 79. Mujkoš, ŽK: 40. Lalák, 89. Mujkoš (obaja Šaľa), ČK: 57. Podolský (Dolný Kubín) za faul, rozhodovali: Glova - Brendza, Ferenc, 517 divákov
Domáci začali dobre a v 14. min ujali sa vedenia gólom Ujčíka. To ich akoby ukolísalo, hostia v závere prvého polčasu vyrovnali a hneď po zmene strán strelili aj druhý gól. V 57. min strelil poistil vedenie Šale tretím gólom Čirik a v 79. min zvýšil Mujkoš na 4:1 pre hostí. Prehru Dolnokubínčanov zmiernil minútu pred koncom Brčák.

FK DAC 1904 Dunajská Streda - FC ŠTK 1914 Šamorín 0:0
ŽK: 72. Adiaba - 14. Pelegríny, 80. Marušin, 82. Fulmek, rozhodovali: Perašín - Kubačka, Mikulaj, 2077 divákov
Zápas mal dobrú atmosféru najmä vďaka fanúšikom hostí. V 27. min sa domáci radovali z gólu, no presný zásah Kubu neplatil pre postavenie mimo hru. V 53. min sa mohli dostať hostia do vedenia, Pelegríny však minul bránku domáceho brankára Poláčeka. V 81. min kopali domáci pokutový kop, Diviš však trafil len pravú žrď. V závere sa ešte osmelili hostia, keď Poláček akrobaticky zasiahol proti strele Pelegrínyho.

MFK Zemplín Michalovce - MFK Dubnica nad Váhom 2:1 (1:0)
Góly: 24. a 52. Hamuľak - 60. O. Augustíni, ŽK: 54. Zonzon - 67. Šmahajčík, rozhodovali: Mastiš - Hrdlička, Čajka, 1680 divákov
Na prvé kolo sa hral svižný futbal. Michalovčania dominovali hlavne v prvom polčase, ktorý mohli vyhrať viac ako jednogólovým rozdielom. V druhom polčase Dubničania po znížení na 1:2 pritlačili domácich hráčov, ale vyrovnať sa im už nepodarilo.

Zápas Rimavká Sobota - Ružiná odložili na základe rozhodnutia ÚLK na neurčito.