Víťazstvo starších dorastencov v Dubnici

2012-06-03 12:00:00

Gólom Tomáša Kolesára zvíťazili 1:0, mladším dorastencom sa nedarilo, na Považí prehrali najtesnejšie 0:1.

Prvoligoví michalovskí dorastenci sa včera predstavili na pôde Dubnice. Starší na Považí dokázali zvíťaziť 1:0, mladší prehrali po navlas rovnakom výsledku.

Starší dorastenci

Michalovčania po domácej prehre s Prešovom zvoľnili v tréningovom procese tempo a ako sa ukázalo, bol to správny krok. Od úvodu zápasu v Dubnici si vytvorili územnú prevahu, ale šance, ktoré si vytvorili v prvom polčase nedokázali dotiahnuť do gólového konca. Krátko pred uplynutím hodiny hry napriahol spoza šestnástky Tomáš Kolesár, pre ktorého to bol premiérový štart za starších dorastencov, a jeho krásna strela skončila v domácej sieti. Po tomto presnom zásahu zverenci trénera Branislava Sokoliho kombinačnou hrou držali súpera na dištanc a po príchode Regáliho na ihrisko si vytvorili veľké množstvo šancí, ktoré však nepremenili. Dubničania sa pre zmenu do žiadnych nedostali. Víťazstvo MFK Zemplín je zaslúžené. Pozitívne je, že všetci hráči Michaloviec, ktorí nastúpili v základnej zostave, môžu hrávať za starší dorast aj v nasledujúcej sezóne.

MFK Dubnica – MFK Zemplín Michalovce 0:1 (0:0)

Gól: 58. T. Kolesár

MFK ZEMPLÍN: Kira – D. Horňák, Sochanič, A. Varga, M. Popovič (70. Hutaj) – J. Kiss (63. M. Regáli), Turík, M. Koscelník, A. Leško – T. Kolesár, J. Štofík

Mladší dorastenci

Kormidelníkovi Jánovi Gajdoščíkovi chýbalo až šesť hráčov základnej zostavy, ale napriek tomu Zemplínčania začali duel veľmi dobre. Už v 2. minúte mal veľkú šancu debutant Jozef Vajs, vekom stále ešte iba starší žiak, ktorý však v koncovke neuspel. Krátko nato mal tutovku aj Vožný, stroskotal však na domácom gólmanovi. Do tretice proti dubnickému strážcovi svätyne neuspel ani Grič a v 20. minúte hlavou tesne minul bránu Šimko. A tak prišiel trest, práve po chybe stopéra Šimka otvorila Dubnica skóre – 1:0. Hráči MFK Zemplín od tohto momentu stratili na istote a domáci mali prevahu. Po prestávke však opäť prevzali iniciatívu hostia a v 62. minúte mal obrovskú príležitosť na vyrovnanie striedajúci Apiar, ktorý v nájazde na brankára neuspel a loptu napálil rovno do neho. Aj potom pokračovala prevaha Michaloviec, ale do šancí sa dostať nevedeli. Napriek prehre patrí pochvala celému tímu za dobrý výkon, veľmi dobre však zahrali Lechman a Vajs.

MFK Dubnica – MFK Zemplín Michalovce 1:0 (1:0)

Gól: 23. M. Gajdoš

MFK ZEMPLÍN: Babiak – Mikovčík, J. Šimko, Ďurik, Lechman – Vajs, Grič, Ilinjo, P. Petričko – T. Vožný, Doboš (60. L. Apiar)

V najbližšom 29. kole sa Michalovčania predstavia na domácom ihrisku. Zápasy proti MFK Košice odohrajú v sobotu 9. júna, starší nastúpia o 11. hodine, mladší o 13.15 hod.