Tesná prehra rezervného tímu v Snine

2012-05-06 12:00:00

Jediný gól stretnutia inkasovali Michalovčania krátko po prestávke z pokutového kopu.

Rezervné mužstvo MFK Zemplín Michalovce vyšlo v 24. kole Majstrovstiev regiónu Východ naprázdno. V zemplínskom derby na pôde tabuľkového súpera zo Sniny prehrali tesne 0:1 (0:0).

Pod Sninským kameňom diváci veľa gólových príležitostí nevideli. Hostia si nevypracovali žiadnu šancu na skórovanie, domáci boli na tom o trošku lepšie. Krátko po prestávke im rozhodca daroval pokutový kop, ktorý odpískal po strete útočníka Mareka Lukáča a obrancu Daniela Lorinca. Loptu si na biely bod postavil Popovič a prekonal Brudňaka v bráne MFK Zemplín. Michalovský gólman podržal svoj tím pri ďalších dvoch dobrých príležitostiach domácich. Vo vyrovnanom stretnutí, ktorému by viac pasovala remíza, tak dosiahli Sninčania vydreté víťazstvo 1:0.

MFK Snina - MFK Zemplín Michalovce 1:0 (0:0)

Gól: 47. Popovič (11 m)

ŽK: Pavlov, Dulovič, L. Jacko (všetci Michalovce)

MFK: Pet. Diňa - Wiener, J. Lukáč, F. Hanc, M. Pčola - M. Štofík, Popovič (82. Marchevský), Jankaj, Hišem - Marek Lukáč (77. Drančák), Budi (88. Regula)

MFK ZEMPLÍN: J. Brudňak - D. Lorinc, Hutaj, A. Devečka, V. Kostovčík (54. M. Hreha) - Dulovič (61. P. Fedor), Pavlov - Ďuďa (82. J. Štofík), Kokočák, L. Jacko - O. Špilár

Nedeľa 13. mája o 10.30 hod.: Michalovce B - Sabinov (25. kolo)

Nedeľa 20. mája o 17.00 hod.: Svit - Michalovce B (26. kolo)

Nedeľa 27. mája o 10.30 hod.: Michalovce B - Svidník (27. kolo)

Ostatné výsledky 24. kola Majstrovstiev regiónu Východ:

Giraltovce - Krásna 2:0, Svidník - Humenné 2:2, Svit - Spišské Podhradie 2:1, Sabinov - Bardejovská Nová Ves 3:0, Stropkov - Barca 5:0, Haniska - Nižný Hrušov 6:0, Vyšné Opátske - Veľký Šariš 4:3