MFK Zemplín s cieľom zastaviť sériu prehier

2012-05-05 12:00:00

Podarí sa zajtra na pôde bratislavskej Petržalky zverencom Alberta Rusnáka konečne zabodovať.

Futbalistom MFK Zemplín sa momentálne nedarí. Majú za sebou šesťzápasovú sériu prehier, ktorú neprerušila ani výmena kormidelníka tímu, keď Vlastimila Petrželu nahradil Albert Rusnák. Ten zatiaľ zaznamenal prehry 1:2 v Dubnici a 0:2 doma s Rimavskou Sobotou. Jeho zverenci budú mať možnosť túto nepriaznivú sériu zlomiť už v nedeľu, keď o 10.30 hod. nastúpia v rámci 28. kola na ihrisku poslednej FC Petržalka 1898. 

Zastaviť nepriaznivú sériu

Michalovskí futbalisti ťahajú momentálne veľmi neúspešnú sériu, keď nebodovali už šesť kôl v rade. Najskôr prehrali v Senci 1:2, potom dostali nakladačku 0:4 na pôde Ružomberka, následne doma podľahli Myjave 1:4 aj Liptovskému Mikulášu 1:3. Posledná prehra stála hlavu už bývalého kormidelníka Vlastimila Petrželu, ktorého nahradil Albert Rusnák. Ani ten však zatiaľ nepriaznivú sériu nezastavil. Pri jeho  premiére prehral MFK Zemplín v Dubnici 1:2 a následne nestačili jeho hráči doma ani na Rimavskú Sobotu, ktorá si z Michaloviec odviezla tri body za víťazstvo 2:0. „Je to veľmi ťažké, dostať sa z toho,“ povzdychol si súčasný lodivod tímu Albert Rusnák, ktorý zatiaľ mužstvo nedokázal prebudiť. „Chlapci sú z toho zúfalí. Na nálade im nepridalo ani pokrikovanie ľudí v sobotu počas zápasu s Rimavskou Sobotou. My to proste musíme zlomiť a som si istý, že keď sa nám podarí raz zvíťaziť, družstvo sa nakopne a bude predvádzať lepšie výkony a výsledky. Tá kvalitu v tíme určite je, len sa potrebujeme naladiť na tú správnu vlnu a nejako to družstvo naštartovať,“ skonštatoval lodivod MFK Zemplín, ktorý pred tým ako sa stal hlavným trénerom prvého tímu, pôsobil na lavičke staršieho dorastu.

V Petržalke sa im nedarí

Hráči MFK Zemplín budú môcť nepriaznivú sériu prerušiť už tento víkend, kedy v nedeľu o 10.30 nastúpia na ihrisku posledného tímu tabuľky FC Petržalka 1898.  „My už nemôžeme pozerať na to, proti komu hráme. Petržalka je síce na poslednom mieste, ale jej hráči vedia, že máme krízu a určite sa na nás budú chcieť vytiahnuť. Ja verím, že sa naša nepriaznivá séria zlomí a môže sa to stať už aj v nedeľu v Petržalke, alebo o týždeň doma proti Podbrezovej. Musíme len veriť v naše schopnosti,“ podotkol lodivod MFK Zemplín. Jeho zverencom sa na pôde tohto súpera vôbec nedarí. V tejto sezóne tam už prehrali 2:0, čo bola ich jediná trojbodová strata v prvej tretine súťaže. Navyše sa im na ihrisku bratislavského predmestského klubu nedarilo ani v minulej sezóne, keď prehrali 1:3 a 1:4.  

Aj bez zraneného Kovaľa

Trénerovi Albertovi Rusnákovi robí vrásky na čele aj zloženie kádra. Hapruje to hlavne v obrane, kde už pravdepodobne do konca sezóny nenastúpi Ľubomír Korijkov, navyše v tomto týždni sa zranil aj stredopoliar Róbert Kovaľ. Do konca sezóny je "out" i ďalší stredopoliar Marek Mihok. Na stretnutie v Petržalke nebude mať Rusnák k dispozícii ani vykartovanú dvojica Jaroslav Dargaj a Josef Hořava. „Musíme "variť" z toho, čo momentálne máme. Do Petržalky pôjdeme s pätnástimi hráčmi, z ktorých je navyše zranený aj Jakubčo,“ poznamenal kormidelník MFK Zemplín. Toho aspoň trochu potešilo, že v Petržalke mu bude k dispozícii aspoň obranca Ali Ceesay, ktorý si svoj trest za štyri žlté karty odsedel v poslednom stretnutí proti Rimavskej Sobote.

Zdroj: Noviny Zemplína