Súhrn víkendového 24. kola II. futbalovej ligy

2012-04-08 12:00:00

V 24. kole sa zrodili štyri víťazstvá domácich celkov, vonku dokázali vyhrať Rimavská Sobota a Senec.

Súhrn výsledkov víkendových stretnutí 24. kola druhej najvyššej slovenskej futbalovej súťaže:

SOBOTA:

ŽP Šport Podbrezová - FK Bodva Moldava nad Bodvou 2:0 (2:0)
Góly: 16. Tuboneni, 18. Čekovský, ŽK: 15. J. Pančík, 55. Gemzický - 15. Ojirogbe, ČK: 42. Ojirogbe (Moldava) po druhej ŽK, rozhodovali: R. Weiss - Borsányi, D. Hrčka, 910 divákov
Domáci od úvodu začali útočne. Prvý gól padol po rohovom kope, keď sa hlavou presadil Tuboneni. O dve minúty to už bolo 2:0, z hranice šestnástky trafil Čekovský. Hostia mali šancu znížiť v 33. min, ale domáci brankár Hanák na dvakrát zažehnal strelu i následnú dorážku. V druhom polčase sa oslabení hostia stiahli do obrany.

MFK Dolný Kubín - MFK Tatran Liptovský Mikuláš 2:0 (0:0)
Góly: 52. Sivčevič, 77. Stupak, ŽK: 15. Sivčevič, 87. J. Podolský - 18. Kubus, 39. Janec, rozhodovali: Mojsej - Mókoš, Špivák, 550 divákov
Domáci konečne prelomili streleckú smolu. Boli lepším mužstvom, najmä v druhom polčase si vytvorili niekoľko dobrých príležitostí a zaslúžene zvíťazili. Hostia si počas celého stretnutia nevytvorili žiadnu príležitosť na skórovanie.

FK LAFC Lučenec - ŠK SFM Senec 1:4 (1:2)
Góly: 32. M. Szabó - 36. a 68. Gogolák, 4. vlastný Koliada, 48. J. Tomášek, ŽK: 21. R. Kulík, 90.+ M. Michalík - 67. Peňaška, 90.+ Martin Mikulič, rozhodovali: Ježík - Petríček, Jankovič, 560 divákov
Domáci už v úvode zápasu prehrávali po vlastnom góle Ukrajinca Koliadu, no dokázali vyrovnať po presnej Szabóovej delovke spoza šestnástky. Ešte pred polčasovou prestávkou však Senec išiel do vedenia Gogolákovou zásluhou. V druhom dejstve zvýšil vedenie hostí prízemnou strelou Tomášek a svoj druhý gól dal po samostatnej akcii Gogolák.

TJ Spartak Myjava - FC Petržalka 1898 6:1 (2:0)
Góly: 30. J. Petráš, 40. Z. Štrba, 53. Straka, 55. P. Sládek, 61. Dian, 82. T. Bruško - 63. Jurkovič, ŽK: 52. Hečko (Petržalka), rozhodovali: Molitoris - Jenčura, Ádám, 975 divákov
V prvom polčase sa obe mužstvá prezetovali pekným futbalom, hra sa striedala zo strany na stranu. V druhom dejstve sa hra zlomila, Petržalka chcela hrať ofenzívnejšie, čo sa jej nepodarilo. Myjava trestala každú chybu. V 82. min upravil Tomáš Bruško krásnou strelou z priameho kopu na konečných 6:1.

MFK Dubnica - MŠK Rimavská Sobota 0:2 (0:1)
Góly: 16. P. Sedlák (z 11 m), 66. Obročník, ŽK: 58. Grabež - 33. Peter Ďurica, 44. P. Sedlák, 53. Obročník, rozhodovali: Marhefka - Tomčík, Súkeníková, 320 divákov
V úvode Rimavskej Sobote zvýšil sebavedomie premenený pokutový kop Sedláka. Od tohto momentu bola futbalová kvalita na strane hostí, spomedzi ktorých bol najlepším Obročník, autor druhého gólu Rimavskej Soboty.

NEDEĽA:

MFK Ružomberok B - MFK Zemplín Michalovce 4:0 (3:0)
Góly: 16. a 62. F. Serečin, 3. Almaský, 6. M. Nagy, ŽK: 25. I. Kotora - 13. Krmpotič, 30. Korijkov, 32. J. Hořava, 80. Dargaj, rozhodovali: Páchnik - Bednár, Mikulaj, 233 divákov
Domáci vstúpili do zápasu vo veľkom štýle. V 3. min Gerec vysunul Almaského, ktorý otvoril skóre - 1:0. O tri minúty neskôr už bolo 2:0, keď presne mieril Nagy. V 16. min zaskočení hostia inkasovali opäť, na 3:0 zvýšil Serečin. Ten istý hráč si gólovú radosť zopakoval aj v druhom polčase z excelentne zrealizovaného priameho kopu. V 75. min bol blízko k ďalšiemu domácemu úspechu Markovič, ale jeho strela skončila len na brvne.