MFK Zemplín zo Senca bez bodového zisku

2012-04-04 12:00:00

Michalovčania prehrali 1:2, jediný gól do domácej brány vsietil útočník Dominik Kunca.

Druholigoví michalovskí futbalisti zaznamenali prvú jarnú porážku, keď v dohrávanom stretnutí 19. kola v Senci podľahli domácim tesne 1:2.

Domáci začali aktívne a už v 4. minúte Mikuličocu strelu stihol zblokovať na roh Korijkov. O dve minúty strieľal nepresne aj Gogolák. V 25. minúte Senčania po prvýkrát namierili medzi tri žrde, avšak v bráne stál pozorný brankár Bréda. O päť minút nato si michalovský gólman poradil aj so zakončením Šnegoňa. V závere prvého dejstva hry si Michalovčania vypracovali dve obrovské príležitosti. Najprv v 39. minúte sa po Uškovičovej strele zatriaslo brvno Matlákovej brány a o dve minúty nato Waseem po centri netrafil.


Vstup do druhého polčasu mali lepší domáci futbalisti a 49. minúte vychytal v Gogoláka v čistej šanci Bréda. O tri minúty Bedecs vypálil z 25 m veľmi nepresne. Na druhej strane Korijkov po rohovom kope hlavičkoval nad seneckú svätyňu. Tesne pred uplynutím hodiny hry si brankár Matlák nerozumel so stopérom Trajcsikom, ktorý si takmer vsietil vlastenca. Z následného rohu opäť hlavičkoval Korijkov, ale zase nepresne. V 69. minúte spravila hrubú chybu obrana hostí, lopty sa zmocnil Peňaška, ktorý bez problémov otvoril skóre zápasu - 1:0. O tri minúty domáci udreli po druhýkrát, po centri zle zasiahol loptu Bréda a Tomášek ju poslal pod brvno. MFK Zemplín odpovedal priamym kopom Hotteka, ktorý však nenamieril presne. Michalovčania sa predsa len dočkali, v 77. minúte Uškovič hlavou prihral Kuncovi a ten vsietil kontaktný gól - 2:1. V 83. minúte sa dostal k zakončeniu Uškovič, ale vystrelil vysoko nad. Záverčný tlak hostí už vyrovnanie neprinieslo, a tak prvýkrát v jari vyšli bodovo naprázdno.

ŠK SFM Senec - MFK Zemplín Michalovce 2:1 (0:0)

Góly: 69. Peňaška, 72. J. Tomášek - 77. D. Kunca

Rozhodoval: P. Hrčka - 792 divákov

ŠK SFM: M. Matlák - Karč, Trajcsik, Polgár, J. Tomášek - Šnegoň (46. Timm, 84. Železník), Hlavatovič, Bedecs, Martin Mikulič - Gogolák, Peňaška

MFK ZEMPLÍN: Bréda - Waseem (81. Dargaj), Krmpotič, Korijkov, Hottek - Gamkrelidze, J. Hořava, Kovaľ (75. L. Forgáč), Mihok (46. Škvarka) - Uškovič, D. Kunca

Najbližší program MFK Zemplín:

Nedeľa 8. apríla o 10.30 hod.: Ružomberok B - Michalovce (24. kolo)

Sobota 14. apríla o 19.30 hod.: Michalovce - Myjava (25. kolo)

Utorok 17. apríla o 19.30 hod.: Michalovce - Liptovský Mikuláš (dohrávané 20. kolo)