K Seneckým jazerám s cieľom bodovať

2012-04-04 12:00:00

Michalovčania dnes dohrávajú v Senci. Chcú si udržať jarnú neporaziteľnosť, chýbať im budú štyria hráči.

Futbalisti Michaloviec dnes podvečer nastúpia v Senci, kde ich čaká zápas dohrávaného 19. kola II. ligy, ktoré bolo odložené kvôli nevyhovujúcim terénom. V doterajších troch jarných stretnutiach nenašli premožiteľa a v sérii bez prehry by radi pokračovali aj naďalej. Duel pri Seneckých jazerách má výkop o 17.30 hod.

Opäť v útoku

MFK Zemplín pred štyrmi dňami nedal doma žiadnu šancu Lučencu, ktorý porazil 4:0, a dosiahol tak prvé jarné víťazstvo. Prvýkrát dostal v základnej zostave príležitosť Dominik Kunca, ktorý svojim výkonom nesklamal. „Bol som so sebou spokojný, hralo sa mi dobre a dokonca som aj prihral na druhý gól, ktorý vsietil Dušan Uškovič. Prospelo mi, že som opäť nastúpil na poste útočníka, kde sa cítim najlepšie,“ zhodnotil svoj sobotňajší výkon D. Kunca, ktorý pokračoval: „Počas celého zápasu sme boli lepším tímom a zaslúžene sme vyhrali.“

Hrozia zo štandardiek

Na Michalovčanov dnes čaká ŠK SFM Senec, nad ktorým naposledy zvíťazili ešte v jeseni 2010, keď ho doma zdolali 4:1. Odvtedy s ním dvakrát remizovali a raz mu podľahli. „Senec je nepríjemný súper, ktorý hrozí najmä zo štandardných situácií. Tréneri nás nato upozorňovali. Má vysokých hráčov, nebezpečný je Polgár, ktorý nám dal gól aj doma. Určite to bude najťažší jarný zápas doteraz,“ povedal na margo dnešného súpera 20-ročný rodák zo Strážskeho, ktorý na prvý gól v tejto sezóne stále čaká.

Chýbať bude kvarteto

Výprava MFK Zemplín vycestovala na západné Slovensko už včera napoludnie. Kormidelník Vlastimil Petržela sa nebude môcť spoľahnúť na trojicu zranených hráčov Rák, Ruskovský a Ceesay, reprezentačné povinnosti má Danko. „Ak zopakujeme výkon z druhého polčasu zo zápasu s Lučencom, tak máme šancu v Senci uspieť. Určite sa nechceme vrátiť naprázdno,“ doplnil D. Kunca. V aktuálnej tabuľke sú Zemplínčania na treťom mieste, Senčania majú o päť bodov menej a patrí mu piate miesto.

Zdroj: denník Korzár