V odvete prehra slovenskej 19-tky

2012-03-29 12:00:00

Rakúšania na domácej pôde zvíťazili 2:0, michalovský útočník Oliver Špilár odohral desať minút.

Slovenskí futbaloví reprezentanti do 19 rokov prehrali v druhom prípravnom stretnutí s rovesníkmi z Rakúska na ich pôde 0:2 (0:0). V prvom zápase v Dunajskej Lužnej sa zrodilo víťazstvo slovenského výberu 2:0 (góly Korijkov a Špilár), takže Rakúšania oplatili Slovákom prehru navlas rovnakou mincou. V Rakúsku nastúpil za SR 19 iba jediný hráč MFK Zemplín, útočník Oliver Špilár, ktorý sa na ihrisko dostal až v 80. minúte.

Rakúsko 19 - Slovensko 19 2:0 (0:0)

Góly: 54. Murg, 82. Schöpf
Rozhodovali: Dintar - Brauschmidt, Wandl (všetci Rakúsko)

RAKÚSKO 19: Strebinger, Petrovic (86. Simma), Neuhold, Spendlhofer, Peinsipp, Völkl (84. Wimmer), Ritzmaier (84. Masovic), Stöger, Spiridonovic (54. Prosenik), Vastic (84. Kuleski), Murg (54. Schöpf)

SLOVENSKO 19: Lešňovský - Ilko (80. O. ŠPILÁR), Koštrna, Ambra, Púpala, Dzúrik, Miklós, Kemláge (68. Ondrek), Behan, Vojtuš, Kamenčík

Peter Gergely (tréner tímu SR 19): "Dnes sa nám nepodarilo zopakovať výkon z pondelka. predovšetkým v 1. polčase sme boli pasívni. Po inkasovanom góle sme zvýšili aktivitu a vypracovali sme si aj vyložené gólové príležitosti, ktoré sa však Kamenčíkovi ani Špilárovi nepodarilo premeniť. Z následného protiútoku sme dostali druhý gól a bolo po zápase. Víťazstvo Rakúska bolo dnes zaslúžené."

Zdroj: futbalsfz.sk