Podbrezová znížila stratu, Petržalka už pod čiarou

2012-03-25 12:00:00

Počas víkendu sa konečne odohralo kompletné kolo II. ligy, v šiestich dueloch zvíťazili domáci iba v dvoch prípadoch.

Súhrn výsledkov víkendových stretnutí 22. kola druhej najvyššej slovenskej futbalovej súťaže II. ligy 2011/2012:

SOBOTA:

ŽP Šport Podbrezová - MFK Tatran Liptovský Mikuláš 3:2 (2:1)
Góly: 24. Stojanovič, 44. Čekovský, 89. J. Pančík (z pok. kopu) - 43. P. Tomko, 63. Labaška, ŽK: 24. Stojanovič, 69.
Trnovec - 34. I. Lišivka, 65. Rezer, 73. Kubus, 89. Šupej, rozhodovali: Trutz - Jenčura, Martiš, 810 divákov
Zápas sa hral na ťažkom teréne. Domáci sa ujali vedenia v 24. min, keď po krídelnej akcii Pančíka skóroval Stojanovič. V 43. min po rohovom kope zblízka vyrovnal Tomko, ale o minútu neskôr po rýchlom protiútoku zvýšil na 2:1 Čekovský. Hostia opäť vyrovnali po chybe domácej obrany gólom Labašku a víťazstvo pre domácich zabezpečil z pokutového kopu v 89. min Pančík.

MFK Dubnica - TJ Spartak Myjava 0:0
ŽK: 27. A. Urban, 43. T. Mrva, 53. Božoň - 4. P. Sládek, 24. J. Petráš, 26. P. Straka, 83. Chalány, ČK: 50. P. Straka (Myjava) po druhej ŽK, rozhodovali: Horváth - T. Somoláni, Lieskovský, 1160 divákov
Deľba bodov viac potešila domácich, hostia si trúfali na výhru, mali dlhodobejší tlak, ale akcie nedotiahli do úspešného konca. Navyše od 50. min hrali bez vylúčeného Straku. Domáci početnú prevahu zužitkovali na vyrovanie hry až v závere zápasu.

ŠK SFM Senec - FK Bodva Moldava nad Bodvou 2:1 (0:0)
Góly: 60. Krátky, 88. Martin Mikulič - 53. Pavlovič, ŽK: 39. Timm - 11. De Azevedo, 56. Piskura, 89. Martin Kubala, 90. N. Pavlovič, rozhodovali: Perašín - Poláček, Mikulaj, 655 divákov
Po opatrnom prvom polčase videli diváci na štadióne v druhom dejstve dobrý futbal. Hostia sa ujali vedenia po rohovom kope a hlavičke Pavloviča v 53. min. Domáci vyrovnali o sedem minút, keď po centri Tomašeka hlavou vyrovnal dorastenec Krátky. V 82. min Mikulič vo vyloženej šanci nedal, ale o šesť minút neskôr ten istý hráč po rohu dotlačil loptu do bránky hostí.

MFK Zemplín Michalovce - MFK Dolný Kubín 0:0
ŽK: 56. Hottek, 77. Kovaľ - 7. Sivčevič, 43. Kosovič, 53. Ujčík, 58. Demko, 74. J. Čarnota, rozhodovali: Jaška - Jankovič, M. Sluk, 2530 divákov
V Michalovciach sa hralo po prvýkrát pod umelým osvetlením, diváci však videli zápas priemernej úrovne. Najväčšiu šancu v zápase mal v 77. min domáci Škvarka, ktorý napálil loptu do najlepšieho hráča na trávniku - hosťujúceho gólmana Trabalíka.

NEDEĽA:

FC Petržalka 1898 - FK LAFC Lučenec 0:1 (0:0)
Gól: 78. Semeník, ŽK: 15. Stranianek ml., 81. T. Hanzel (obaja Petržalka), rozhodovali: Mojsej - Borsányi, Poracký, 350 divákov
Opäť smolný zápas domácich futbalistov, v ktorom o úspechu hostí rozhodli najskúsenejší hráči na ihrisku - brankár Mário Michalík a útočník Róbert Semeník. Michalík v 73. min vychytal brejk Petra Drobňáka a o 5 minút na to zasa Semeník lišiacky tečoval center z pravej strany a zabezpečil víťazstvo hostí.

MŠK Rimavská Sobota - MFK Ružomberok "B" 2:2 (0:1)
Góly: 63. a 78. E. Le Giang - 11. Gerec, 57. Š. Pekár, ŽK: 25. Siheľský - 58. Práznovský, rozhodovali: Ježík - Bóllo, Hancko, 402 divákov
Ružomberská rezerva sa na Gemeri predstavila vo veľmi dobrom svetle a po dvoch vydarených protiútokoch viedla už 2:0. Domácich zachránil striedajúci Emil Le Giang, ktorý dvakrát skóroval hlavou a krátko pred koncom mohol dať aj tretí gól, ale v dobrej šanci sa lopta od neho iba odrazila.