Úvodné jarné zápasy druhej ligy bez prekvapení

2012-03-11 12:00:00

Myjava, Dubnica a Rimavská Sobota zvíťazili doma rozdielom triedy, Moldava si z Petržalky vezie výhru 1:0.

Súhrm víkendových výsledkov 20. kola II. futbalovej ligy:

FC Petržalka 1898 - FK Bodva Moldava nad Bodvou 0:1 (0:0)
Gól: 59. Martin Kubala, ŽK: 26. T. Hanzel, 59. Brányik - 85. Ribár, 90. Smačár, rozhodovali: Mastiš - Jankovič, Poláček, 400 divákov

Vo vyrovnanom stretnutí uspeli hostia paradoxne gólom hráča, ktorý krátko pred jarnou časťou sezóny 2011/2012 prestúpil práve z Petržalky do Moldavy. Mladý tím domácich futbalistov nesklamal a mal aj dve výborné gólové príležitosti, pričom raz súperovi pomohla žrď. Mužstvo Moldavy prejavilo väčšiu hernú skúsenosť a v závere si ustrážilo víťazstvo.

MŠK Rimavská Sobota - MFK Dolný Kubín 3:0 (3:0)
Góly: 3. Pribula, 23. Drengubiak (vlastný), 44. P. Sedlák (z pok. kopu), ŽK: 18. Pribula, 29. Pisárik, 60. Rubint - 24. Demko, 65. Jurky, 87. Drengubiak, rozhodovali: Leško - Tomčík, Ličko, 415 divákov

Domáci od začiatku dominovali a hneď v 3. min sa ujali vedenia gólom Pribulu. Vyrovnať mohol Demko, ale trafil len do žrde. V 23. min si dal hlavičkou vlastný gól Drengubiak a tesne pred prestávkou faulovaný Sedlák zvýšil z pokutového kopu na 3:0. V druhom polčase už tempo hry upadlo a diváci nevideli veľa šancí. V nadstavenom čase mohli hostia znížiť z protiútoku, ale strelu Podolského vykopol Migaľa z prázdnej bránky.

TJ Spartak Myjava - MFK Ružomberok "B" 3:0 (1:0)
Góly: 36. a 90.+ P. Straka, 54. J. Petráš, rozhodovali: Kozák - Brendza, Ferenc, 730 divákov

Zápas sa začal aktívne z oboch strán, Myjavčania ukázali súperovi, že majú navrch, Ružomberčania často strácali lopty. Zaujímavý moment sa udial v 40. min, keď domáci gólman zachránil pri samostatnom úniku Miroslava Poliaček. V druhom polčase sa hra vyrovnala, ale Myjava viac tlačila a mala viac šancí. Domáci zvíťazili rozdielom triedy (3:0), keď sa o ich góly postarali dvakrát útočník Pavol Straka a jeden presný zásah pridal stredopoliar Ján Petráš.

MFK Dubnica - FK LAFC Lučenec 3:0 (2:0)
Góly: 5. A. Urban, 28. M. Filo, 74. Šupák, ŽK: 78. J. Beňo (Lučenec), rozhodovali: Smolák - Bednár, Martiš, 560 divákov

Dubnica využila hneď prvú možnosť v jarnej časti druhej najvyššej súťaži na zisk troch bodov, odohrala veľmi dobrý prvý polčas. Po zmene strán pridala síce iba jeden gól, ale po hernej stránke sa bolo na čo dívať. Dubničania boli jednoznačne lepší a zaslúžene získali tri body.

Stretnutia MFK Zemplín Michalovce - MFK Tatran Liptovský Mikuláš a ŽP Šport Podbrezová - ŠK SFM Senec odložili kvôli nespôsobilým terénom na náhradný termín.