Jakub Hromada skóroval za slovenskú 16-tku

2012-03-05 12:00:00

Mladí Slováci remizovali s fínskymi rovesníkmi 1:1, michalovský stredopoliar vyrovnával v 38. minúte.

Slovenskí futbaloví reprezentanti do 16 rokov odštartovali turnaj štyroch krajín v Belgicku remízou 1:1 s rovesníkmi z Fínska. v základnej zostave slovenského tímu nastúpili aj traja hráči MFK Zemplín Michalovce. Stredopoliar Jakub Hromada, ktorý strelil jediný gól nášho výberu, a obranca Atila Varga odohrali celé stretnutie. Tretí Michalovčan, stredopoliar Tomáš Vožný, odohral prvý polčas. Zverenci Ladislava Pecka budú hrať na podujatí v stredu o 18.00 SEČ proti domácemu tímu (Torhout) a v piatok ich o 16.00 čakajú Ukrajinci (Varsenare).

Fínsko "16" - Slovensko "16" 1:1 (1:1)

Góly: 33. Jouini - 38. HROMADA

SLOVENSKO 16: F. Bajza - Vodecký, A. VARGA, Vavro, Slaninka - Káčer, HROMADA, Lesniak (41. Zázrivec), T. VOŽNÝ (41. Š. Kupec) - Haraslín, Vestenický (70. M. Lovás)

Juraj Bútora, asistent trénera SR: "Zápas z našej strany negatívne ovplyvnila nepremenená jedenástka. Vypracovali sme si aj ďalšie vyložené gólové šance, ale nedokázali sme ich premeniť."

Nominácia SR 16:

BRANKÁRI: Martin Junas (FK Senica), Filip Bajza (MŠK Žilina)

OBRANCOVIA: Denis Ceplák (FK Senica), Denis Vavro, Martin Slaninka (obaja MŠK Žilina), Michal Vodecký (FK Dukla Banská Bystrica), Martin Vlček (AS Trenčín), Atila Varga (MFK Zemplín Michalovce)

STREDOPOLIARI: Lukáš Haraslín (ŠK Slovan Bratislava), Miroslav Káčer (MŠK Žilina), Šimon Kupec, Tomáš Zázrivec (obaja FK Dukla Banská Bystrica), Filip Lesniak (MFK Košice), Jakub Hromada, Tomáš Vožný (obaja MFK Zemplín Michalovce)

ÚTOČNÍCI: Marek Rajník (FK Senica), Matej Lovás (MFK Ružomberok), Tomáš Vestenický (FC Nitra)

Zdroj: futbalsfz.sk