MFK Zemplín tesne prehral v Banskej Bystrici

2012-01-17 12:00:00

Michalovskí futbalisti prehrali s Duklou po presnom zásahu Johancsika zo 78. minúty 0:1.

Druholigový MFK Zemplín Michalovce nestačil v druhom prípravnom stretnutí na corgoňligovú Duklu Banská Bystrica, ktorej podľahol najtesnejším rozdielom 0:1. Prvý polčas duelu, ktorý sa hral na ihrisku s umelým trávnikom, priniesol vyrovnaný futbal so šancami na oboch stranách. Na domácej neuspeli Jakubko či Augustín, na hosťujúcej Kovaľ, Kunca a Škvarka. Do druhého polčasu nastúpili oba celky v pozmenených zostavách a tempo hry opadlo. Skóre mohol otvoriť stredopoliar Zemplínčanov Ruskovský, ale svoju šancu nepremenil. Rozhodujúci moment stretnutia prišiel necelú štvrťhodinu pred koncom, keď si na center za obranu hostí najlepšie nabehol útočník Dukly Patrik Johancsik, ktorý volejom prekonal gólmana Brudňaka. Súboj s kvalitným súperom jednoznačne splnilo účel. Najbližší duel odohrá MFK Zemplín v sobotu 21. januára o 14. hodine na domácej pôde proti ďalšiemu tímu z najvyššej súťaže 1. FC Tatran Prešov.

FK Dukla Banská Bystrica - MFK Zemplín Michalovce 1:0 (0:0)

Gól: 76. Johancsik

FK DUKLA: Boroš (46. Budinský) - M. Turňa (46. Gálik), P. Vajda (46. Chupáč), Simanović (46. Kupčík), S. Savič (46. Hučko) - M. Hlinka (46. B. Ľupták), Rejdovian (46. Gyömbér), Augustín (46. M. Pančík), J. Brašeň (46. Faško) - M. Kuzma (46. Johancsik), Jakubko (46. Laksík)

MFK ZEMPLÍN: J. Brudňak - Waseem (60. Dargaj), Hottek (46. Nohýnek), Krmpotič, Jakubčo - Škvarka (46. Mihok), Korijkov (30. Zonzon), Kovaľ (70. A. Ceesay) - Ruskovský, T. Chovanec (65. L. Forgáč), D. Kunca (46. Gamkrelidze)