Medzi druholigovými šestnástkami II.

2012-01-17 12:00:00

Účastníci druhej futbalovej ligy Myjava, Dolný Kubín, Michalovce a Dubnica v príprave na jarnú časť súťaže.

Líder súťaže z Myjavy sa vrátil z Rajeckých Teplíc, tepová frekvencia Dolnokubínčanov vystúpila na 180, Michalovčania získali troch nových útočníkov a Dubničania sú na sústredení v Liptovskom Jáne. Ponúkame vám druhú časť z kuchyne druholigových mužstiev na začiatku zimnej prípravy.

TJ SPARTAK MYJAVA 

Vedúce mužstvo odštartovalo prípravu v uplynulom týždni päťdňovým sústredením v Rajeckých Tepliciach. „Súťaž sa začína až 3. marca, takže na úvod prípravy sme uprednostnili utuženie kolektívu, príjemné prostredie na behanie, stabilizačné cvičenia na upevňovanie menej namáhaných svalov a najmä kvalitnú regeneráciu v kúpeľoch,“ poznamenal tréner Ladislav Hudec. Po pracovnom týždni pricestovali za spoluhráčmi „obchodní riaditelia“ Martin Černáček a Pavol Kosík, ktorí si na začiatku roka nemohli zobrať dovolenky. Rajecké kúpele dvojnásobne dobre padli Michalovi Dianovi a Danielovi Kvasnicovi, ktorí sú po operácii. Problémy s kolenom má aj Peter Kumančík, ktorého čaká operácia v najbližších dňoch. Spartak má v pláne 13 prípravných stretnutí, zajtra privíta na svojom ihrisku s vyhrievanou umelou trávou a osvetlením trnavský Spartak. „Naše umiestnenie v jesennej časti a náš herný prejav zrejme rešpektujú aj corgoňligisti, keďže Trnava, Dunajská Streda, Zlaté Moravce a Slovan Bratislava nám ponúkli prípravné zápasy. Chceme sa dôstojne pripraviť na jarnú časť súťaže a ako sme si povedali na novoročnom stretnutí s vedením klubu, pousilujeme sa súťaž vyhrať,“ zdôraznil Ladislav Hudec.

MFK DOLNÝ KUBÍN 

Po voľnom víkende Kubínčania pokračujú v príprave. „Prvý týždeň sme síce trénovali dvojfázovo, ale tak, aby sme sa ,nezapiekli', s tepovou frekvenciou 160-180,“ konštatoval stopér Michal Drengubiak, ktorý si pochvaľoval regeneráciu v tamojšom Aquaparku. Kapitán mužstva Juraj Siman pre povinnosti v zamestnaní absolvoval denne jeden tréning. „To mu stačí, aj tak má z nás najlepšiu kondíciu - dostal ju od pána Boha...“ - dodal Drengubiak. Mužstvo, ktoré po jesennej časti figuruje na peknom 3. mieste, bude túto sobotu súperom poľského prvoligistu z Bialsko-Bialej, Dukly Banská Bystrica a FC Nitra, počas jeho sústredenia pod Kubínskou hoľou.

MFK ZEMPLÍN MICHALOVCE 

Zemplínčania začali nový futbalový rok 4. januára s novými útočníkmi z Ružomberka Tomášom Krbečkom a Tomášom Chovancom (na jeseň pôsobil v Třinci), ku ktorým by mohol už tento týždeň pribudnúť Róbert Rák z Nitry. Do prípravy sa zapojil aj odchovanec MFK Zemplín, stopér Ľubomír Korijkov. Otázny je návrat stredopoliara Hořavu z Olomouca. Tréner Vlastimil Petržela, ktorý by mal vykonávať aj funkciu športového riaditeľa, uvoľnil útočníkov Heseka, Fótyika a Emila Le Gianga, obrancu Sambu, hosťovanie sa skončilo Dolnému z Prešova a Kakovi zo Senice, otázne je zotrvanie Nohýnka a Zonzona. Prvé prípravné stretnutie v Moldave sa skončilo bez gólov. 

MFK DUBNICA

Exligista sa tento týždeň pripravuje v Liptovskom Jáne v hoteli Alexandra wellness. Z hosťovania v Dunajskej Strede sa vrátil brankár Pavol Kováč, z Dolného Kubína krajný obranca Tomáš Mrva a stopér Marek Božoň z Púchova. Do prípravy sa zapojil aj bývalý kapitán a v súčasnosti športový riaditeľ Andrej Porázik a po návrate z Portugalska so slovenskou „dvadsaťjednotku“ aj brankár Pavol Bajza a ofenzívny stredopoliar Róbert  Augustíni. 

Zdroj: denník Šport