Jednogólové víťazstvo Zemplína nad Petržalkou

2011-11-08 12:00:00

Michalovčania porazili FC Petržalka 1898 tesne 1:0 po vlastnom góle hosťujúceho Šveca z 84. minúty.

Michalovčania sa do súpera pustili hneď od úvodu a už v 11. minúte mohli otvoriť skóre duelu, ale český stopér Nohýnek po rohovom kope Hotteka zblízka neposlal loptu do siete. O minútu prenikol po pravej strane Kovaľ, hosťujúca obrana upratala loptu do bezpečia. V 14. minúte dali o sebe vedieť aj hostia, keď Hutta podnikol rýchlu akciu, prihral do šestnástky nabiehajúcemu Luhovému, ten však loptu netrafil. V 20. minúte vystrelil nad Jakubčo. Obrovskú šancu vsietiť úvodný gól mal v 22. minúte Špilár, ktorý po centri Waseema zahlavičkoval tesne vedľa Jenčovej brány. V 36. minúte zahral Hutta priamy kop tesne nad. V úplnom závere polčasu ešte nepríjemne po zemi vystrelil hosťujúci Kozák.

Druhý polčas odštartoval veľmi nepresnou strelou Waseem. V 51. minúte mali hostia k dispozícii rohový kop a Švec nebezpečne hlavičkoval. Tesne pred uplynutím hodiny hry chytil Škvarkovu tečovanú strelu Jenčo. Ten istý hráč vypálil v 66. minúte len tesne nad petržalskú svätyňu. O desať minút zahodil druhú tutovku v zápase Špilár, ktorý v čistej šanci hlavou namieril opäť vedľa. Víťazného gólu sa Zemplínčania dočkali v 84. minúte, Kunca odcentroval z pravej strany po zemi pred bránu a kapitán hostí Švec si strelil vlastný gól! Dve minúty pred záverom mohol poistiť michalovské víťazstvo Kunca, ktorého v samostatnom nájazde vychytal výborný Jenčo.

MFK Zemplín Michalovce - FC Petržalka 1898 1:0 (0:0)

Gól: 84. vlastný M. Švec

ŽK: 26. Krmpotič, 44. Jakubčo, 79. Zonzon - 5. M. Švec, 63. Martin Kubala, 81. Schustrík

ČK: 86. Schustrík (po 2. ŽK)

Rozhodoval: R. Weiss - 790 divákov.

MFK ZEMPLÍN: J. Brudňak - Waseem, Hottek, Nohýnek, A. Ceesay - Kovaľ (87. S. Danko), Krmpotič (65. E. Le Giang), Jakubčo (65. Zonzon), Škvarka - D. Kunca, O. Špilár

FC 1898: T. Jenčo - R. Jendrišek (90+. Královič), Niňaj, M. Švec, M. Kubala - P. Drobňák (87. Jurkovič), Schustrík, Štefún, M. Kozák (70. Hečko) - M. Luhový, Hutta