Ružové dresy im opäť šťastie nepriniesli

2015-12-01 12:00:00

Michalovčania v nich znova prehrali 1:3, chýbal poisťujúci gól, Ružomberok využil všetky svoje šance.

Domáca rozlúčka michalovským futbalistom nevyšla. Vo svojom poslednom zápase pred vlastnými fanúšikmi v tomto roku prehrali s Ružomberkom 1:3 (1:1), hoci viedli rýchlym gólom Vernona De Marca Morlacchiho. Liptáci boli v druhom polčase pánmi na ihrisku a zaslúžene si odviezli všetky body. Zaujímavé je, že MFK Zemplín druhýkrát v sezóne nastúpil v netradičných ružovo-bielych dresoch a znova v nich prehrali výsledkom 1:3...

Nevyužili šance

Sobotňajší duel sa veľmi podobal na ten spred troch týždňov proti Myjave. Zemplínčania mali skvelý úvod, strelili rýchly gól, ale pribrzdilo ich nečakané zlyhanie umelého osvetlenia, po ktorom o svoj náskok prišli. V oboch súbojoch napokon nezískali ani jeden bod. Kým proti Kopaničiarom vypadla elektrina v 11. minúte, naposledy o desať minút neskôr. „Neprospelo nám to, ale to ani jednému tímu. Boli sme naštartovaní a zrazu prišlo toto. Avšak vyhovárať sa na poruchu osvetlenia sa nechceme. Nevyužili sme veľké šance, ktoré sme si vypracovali, na druhej strane Ružomberok tie svoje premenil, a preto vyhral,“ skonštatoval po stretnutí sklamaný Michalovčan Martin Koscelník. Stretnutie sa hralo v nefutbalovom počasí, navyše aj kvalita ihriska hraničila s neregulárnosťou, pretože najprv bolo zasnežené a po pár minútach hry sa zmenilo na oranisko. „Terén bol veľmi náročný, ťažko sa nám behalo. Rovnaké podmienky však mal aj súper,“ odvetil Koscelník.

Nedáš-dostaneš

Aj humenský rodák mal v sobotu jednu veľkú príležitosť. Ak by ju bol premenil, ktovie, ako by sa zápas skončil. „Za stavu 1:2 som krížnou strelou tesne minul bránu a vzápätí sme inkasovali tretí gól. To isté sa nám stalo aj v prvom polčase. Akaki Khubutia nezvýšil náš náskok a hostia vyrovnali. Dvakrát sa potvrdilo nedáš-dostaneš. Je to smola, ale stáva sa nám to často. Nedokážeme premeniť šance a za to pykáme,“ pokračoval Koscelník. V sobotu večer zakončia Zemplínčania svoju prvú jeseň v najvyššej súťaži súbojom na pôde ďalekej Senice. Podarí sa im na Záhorí pretrhnúť trojzápasovú šnúru bez prehry? „Pôjdeme tam s cieľom uhrať nejaký bod. Dúfame, že sa nám to podarí,“ uzavrel.

Zdroj: denník Korzár