Slovenská 19-tka na úvod kvalifikácie prehrala

2011-10-22 12:00:00

Do zápasu zasiahli všetci štyria michalovskí hráči, Miloslav Bréda, Ľubomír Korijkov, Róbert Kovaľ aj Oliver Špilár.

Slovenskí futbaloví reprezentanti do 19 rokov podľahli v arménskom Jerevane domácim rovesníkom 1:2 v úvodnom vystúpení na turnaji 10. skupiny 1. fázy kvalifikácie o postup na budúcoročné májové majstrovstvá Európy tejto vekovej kategórie v Estónsku. Zverenci trénera Petra Gergelyho prehrávali po prvom dejstve 0:2, keď sa dva razy presadil Hovhannes Hovhannisjan. V druhom dejstve sa mladým Slovákom podarilo v 71. min už iba znížiť nepriaznivý stav kontaktným gólom útočníka talianskeho Interu Miláno Jakuba Vojtuša. V stretnutí proti Arménsku dostali príležitosť všetci štyria hráči MFK Zemplín Michalovce, celý duel odchytal brankár Miloslav Bréda. Stopéra Ľubomíra Korijkova v polčasovej prestávke vystriedal jeho klubový spoluhráč, útočník Oliver Špilár, a stredopoliara Róberta Kovaľa v 69. minúte nahradil Albert Rusnák mladší, syn trénera michalovského staršieho dorastu.

Tím SR "19" nastúpi na druhý duel v tejto eliminácii v nedeľu 23. októbra o 10.30 h SELČ proti výberu Andorry, ktorej hráči nestačili v piatok na "devätnástku" Grécka a súperovi podľahli vysoko 0:10. Z každej z dvanástich skupín postúpia do 2. kvalifikačnej fázy (tzv. Elite round) automaticky prví dvaja ako aj najlepší tím z tretieho miesta (započítavajú sa výsledky dosiahnuté s postupujúcimi). K spomenutým 25 tímom sa pridajú Anglicko, Francúzsko a Španielsko ako trojica nasadených podľa rebríčka krajín. V druhej fáze kvalifikácie (jar 2012) bude utvorených sedem štvorčlenných skupín, ich víťazi postúpia na záverečný turnaj do Estónska. Organizátor má účasť vopred zabezpečenú.

Peter Gergely (tréner SR "19"): "Bol to zápas, ktorý sme chceli vyhrať. Do prvého gólu súpera sme nevyužili štyri vyložené šance. Po prvom góle sme znervózneli a následne sme dostali druhý gól. Druhý polčas sme sa snažili zmeniť vývoj zápasu, nasadili sme aj druhého útočníka, strelili sme aj kontaktný gól. Súper hral už len na brejky. Zápas bol však o prvom góle a ten pravdepodobne aj rozhodol."

Slovensko 19 - Arménsko 19 1:2 (0:2)

Góly: 71. J. Vojtuš - 38. a 43. H. Hovhannisjan

ŽK: 32. B. Turčák, 67. Kovaľ - 31. Voskanjan, 90+. Grigorjan

Rozhodoval: Vučemilovič-Šimunovič ml. (Chorvátsko)

SLOVENSKO 19: BRÉDA - R. Mazáň, Koštrna, KORIJKOV (46. O. ŠPILÁR), Ambra - J. Dzúrik, B. Turčák (81. Ondrek), F. Oršula, KOVAĽ (69. A. Rusnák ml.) - J. Vojtuš, T. Malec

4. Andorra 19              1      0     0     1    0:10     0

Zostávajúci program turnaja v arménskom Jerevane v rámci 10. skupiny 1. fázy kvalifikácie o postup na ME 2012 v Estónsku:
Nedeľa 23. októbra: Slovensko "19" - Andorra "19" (10.30 h SELČ), Arménsko "19" - Grécko "19" (13.00 h SELČ)
Streda 26. októbra: Grécko "19" - Slovensko "19" (12.00 h SELČ), Andorra "19" - Arménsko "19" (12.00 h SELČ)