Starší aj mladší dorastenci v Prešove remizovali

2011-10-15 12:00:00

Oba celky nad súperom zo Šariša vyhrávali, no nakoniec sa museli zmieriť s remízami 1:1, resp. 2:2.

Prvoligové dorastenecké celky MFK Zemplín Michalovce dosiahli v 12. kole nerozhodné výsledky. Na pôde Prešova remizovali starší dorastenci 1:1, keď sa opäť strelecky presadil uzdravený útočník Oliver Špilár. Mladší dorastenci dosiahli v metropole Šariša remízu 2:2, hoci do prestávky viedli dvojgólovým rozdielom. Za Michalovce sa dvakrát presadil Jozef-Šimon Turik.

Starší dorastenci

Tréner Albert Rusnák: „Bol to veľmi dobrý zápas z obidvoch strán, ktorý prevyšoval úroveň tejto súťaže. Od úvodu sa hralo útočne, oba celky si vypracovali aj šance a nám sa podarilo po superakcii Kovaľa s Dankom zásluhou Špilára otvoriť skóre duelu. Domáci potom vyrovnali po priamom kope D. Jacka. Po prestávke nás už domáci zatlačili, nám už dochádzali sily, pretože viacerí hráči nastúpili po chorobe a nakoniec sme radi aj za ten jeden bod, ktorý je cenný. Chcel by som vyzdvihnúť Jakuba Hromadu, ktorý dnes celý zápas „odmakal“ a vystriedal až tri posty.“

1.FC Tatran Prešov - MFK Zemplín Michalovce 1:1 (1:1)

Góly: D. Jacko - 20. O. Špilár

MFK ZEMPLÍN: Bréda - Hutaj, Korijkov (70. Sochanič), Mano, J. Greško - Hromada, Kovaľ (46. Koscelník), S. Danko, J. Kiss - O. Špilár (60. Štofík), Regali

Mladší dorastenci

Tréner Ján Gajdoščík: „Prvý polčas bol z našej strany veľmi dobrý, prevýšili sme súpera a hrali sme dobre kombinačne. Dostali sme sa do dvojgólového vedenia zásluhou presných zakončení Turika. Po prestávke sme sa viac stiahli a domáci hrozili hlavne zo štandardných situácií, z ktorých sa im aj dvakrát skórovať a vyrovnať skóre. Neskôr mali dobré príležitosi na strhnutie vedenia na našu stranu Turik a Kolesár, ale neboli úspešní. Škoda, stratili sme tu dva body.“

1.FC Tatran Prešov - MFK Zemplín Michalovce 2:2 (0:2)

Góly MI: 3. a 36. Turik

MFK ZEMPLÍN: Babiak - Ďurik, D. Horňák, T. Tomko, M. Gomboš - L. Tóth, Havrila, Grič, P. Petričko (78. Chocholáček) - Turik, Kolesár