Návrat k stretnutiu Lučenec - Michalovce

2011-10-10 12:00:00

Michalovce odštartovali druhú tretinu súťaže prehrou 0:2, ktorá bola ich druhou v ročníku.

Druholigoví futbalisti MFK Zemplín Michalovce v sobotňajšom zápase nestačili v Lučenci na domáci tím, ktorému po slabom výkone podľahli 0:2. FK LAFC otvoril skóre v polovici prvého polčasu zásluhou Gálika a druhý gól pridal krátko po prestávke Ravas.

Dobre sa pripravili

Lučenec, v drese ktorého nastúpila od úvodu štvorica Exmichalovčanov Ján Vajda, Róbert Mižík, Tomáš Opiela a Mateusz Pyrka, vstúpil do zápasu aktívne a niekoľkokrát nebezpečne podkúril michalovskej obrane. „Na Michalovce sme sa dobre pripravili, eliminovali sme ich kraje, ktoré mali nebezpečné a nakoniec sme zaslúžene zvíťazili,“ povedal po stretnutí bývalý hráč MFK Zemplín vo farbách Lučenca Tomáš Opiela, ktorý odohral celé stretnutie.

Hlavičková šanca

Zemplínčania na Novohrade sklamali a odviezli si druhú prehru v súťaži. Zápas mohol v 64. minúte zdramatizovať kontaktným gólom striedajúci Dominik Fótyik, ktorý nastúpil v 51. minúte. „Mal som na hlave gól, čakal som dokonca či prejde lopta až ku mne, ale zahlavičkoval som tesne nad. Hralo sa na ťažkom teréne, dostali sme prvý nešťastný gól a potom sme sa snažili vyrovnať, čo sa nám nakoniec nepodarilo,“ skonštatoval michalovský útočník.