Posnažia sa divákov zahriať dobrým futbalom

2015-11-28 12:00:00

Futbalisti Michaloviec túžia v domácej rozlúčke vyhrať, Sedlák sa teší na ružomberských kamarátov.

Jesenná časť Fortuna ligy sa blíži ku koncu. Počas tohto víkendu sú v nej na programe zápasy predposledného 18. kola, v ktorom sa so svojimi priaznivcami rozlúčia futbalisti michalovského MFK Zemplín. Nováčik najvyššej súťaže privíta na svojom štadióne Ružomberok, ktorý už v tejto sezóne raz mal na lopate, ale na jeho pôde prišiel v závere augusta o dva body minútu pred koncom...

Videl ich už viackrát

Napokon sa vtedy pod Čebraťom zrodila remíza 2:2, ktorá sa vtedy vzhľadom na priebeh duelu Zemplínčanom málila. A bod im bude málo aj teraz. „Chceme vyhrať, lebo body potrebujeme,“ začal stredopoliar Tomáš Sedlák a k dnešnému súperovi poznamenal: „Ružomberok sa nenachádza v tabuľke tam, kde by chcel. Má kvalitný tím a vyššie ambície. Sledoval som ho vo viacerých zápasoch, bude to nepríjemný súper. My sa však musíme sústrediť na svoju hru.“ Liptáci prehrali štyri z posledných piatich duelov, žlto-modrí vyšli naprázdno v ostatných dvoch. Inkasovali v nich dokopy päť gólov, všetky po veľkých chybách. „Rozoberali sme si ich hneď po zápasoch, ale potom sme sa v nich už nechceli babrať, aby to nedoľahlo na našu psychiku,“ uviedol Sedlák.

Pozná väčšinu chlapcov

Pre tohto skúseného 32-ročného hráča bude dnešný zápas špecifický, pretože nastúpi proti klubu, v ktorom pôsobil dokopy osem sezón a v roku 2006 s ním vyhral majstrovský titul aj Slovenský pohár. „Teším sa na kamarátov a exspoluhráčov. Poznám asi osemdesiat percent ružomberských chlapcov, či už bratov Maslovcov, Lačného, Zošáka, Ďubeka a ďalších,“ hovoril „Seďo“. Súboj s Ružomberkom sa začína o 17. hodine, v tom čase možno budú teploty aj pod bodom mrazu. V takom chlade hrať nie je príjemné, hoci pre Sedláka, rodáka z Popradu, by to nemusel byť až taký problém. „Zima je nepríjemná pre všetkých, najviac asi pre divákov, ktorí musia sedieť na tribúnach. My hráči, keď sa rozcvičíme a dostaneme sa do tempa, to už veľmi pociťovať nebudeme. Budeme sa snažiť o to, aby sme ľudí zahriali aspoň dobrým futbalom. Zaslúžia si to za priazeň počas celej jesene,“ dodal na záver Sedlák.

Zdroj: denník Korzár