Trojica Michalovčanov nastúpila za SR 19

2011-10-05 12:00:00

Slovenskí reprezentanti remizovali 1:1, michalovský obranca Ľubomír Korijkov otváral skóre zápasu.

Slovenská futbalová reprezentácia do 19 rokov remizovala v prvom z dvoch prípravných stretnutí v Srbsku s domácim výberom 1:0. Zverenci Petra Gergelyho vyhrávali od 21. min po góle obrancu MFK Zemplín Michalovce Ľubomíra Korijkova 1:0, Srbi však v 53. min Poletanovičom vyrovnali. Za slovenský výber nastúpili až traja hráči MFK Zemplín, brankár Miloslav Bréda a obranca Ľubomír Korijkov odohrali celé stretnutie, stredopoliar Róbert Kovaľ bol vystriedaný v 71. minúte.

Srbsko "19" - Slovensko "19" 1:1 (0:1)

Góly: 53. Poletanovič - 21. KORIJKOV

ŽK: Spajič, Aksentijevič, Stojkovič (všetci Srbsko)

SRBSKO "19": Pajovič - Stojkovič (73. Rudič), Mijailovič, Spajič (15. Petrovič), Aksentijevič - Deletič (46. Dordevič), Poletanovič,  Radoja (46.Dimič), Nikolič - Dragičevič (76. Božovič), Kunič

SLOVENSKO "19": BRÉDA - Ondrek, KORIJKOV, Hladík, Mazáň - Dzurík - Schranz, KOVAĽ (71. Kemláge) - Oršula, Turčák (88. Mészáros) - Malec (46. Čermák)

Peter Gergely (tréner Slovensko "19"): "Tieto dva zápasy sú pre nás generálkou pred kvalifikáciou, pretože nám Poliaci zrušili dvojzápas v septembri. Odohrali sme dobrý zápas, v prvom polčase sme boli lepší a mali sme aj ďalšie tri gólové šance, ktoré sme nevyužili. Druhý polčas bol  súper po vyrovnaní lepší, aj keď okrem jednej šance si nič vážne nevypracoval. Z celkového pohľadu je remíza spravodlivá."