Východniarske derby v Michalovciach

2011-09-24 12:00:00

Michalovský líder hostí dnes o 15. hodine Moldavu nad Bodvou, ktorej patrí deviata priečka.

Druhá futbalová liga pokračuje tento víkend už desiatym kolom, v ktorom žreb spojil dva celky z východu - MFK Zemplín Michalovce a FK Bodva Moldava nad Bodvou. Domáci sú už dlhšie na čele peletónu, Moldavčania stále zaostávajú za očakávaním a s deviatimi bodmi sú na 9. mieste. Úvodný výkop derby je naplánovaný dnes na 15.  hodinu.

Michalovčania naposledy po výbornom finiši zvíťazili v Liptovskom Mikuláši tesne 2:1, keď sa o oba góly v súperovej sieti postaral netradičný strelec Peter Jakubčo. Zverenci trénera Vlastimila Petrželu na Liptove dlho prehrávali, Hottek dokonca nepremenil pokutový kop. „Zahodená penalta ma mrzí o to viac, že to bolo za nepriaznivého stavu pre nás. Našťastie v záverečnej štvrťhodine Peťo Jakubčo skóre otočil, za čo som sa mu poďakoval,“ povedal stopér michalovského celku Jakub Hottek.

FK Bodva v tejto sezóne zvíťazil iba raz, ešte v prvom kole ulovil, podobne ako Michalovce, tri body na Liptove. Odvtedy nazbieral až šesť remíz a prehral iba dvakrát. „Bude to húževnatý súper, o ktorom veľa nevieme. Pred sezónou ich káder postihla veľká obmena hráčov. Derby zápasy sú nevyspytateľné, ale kvalita je na našej strane, nuž verím, že súpera porazíme,“ poznamenal 28-ročný odchovanec pražskej Slavie, ktorý do MFK Zemplín prišiel počas vlaňajšej zimy.

So súperom z Moldavy sme sa vlani doma stretli dvakrát, najprv v jeseni sme vyhrali 3:0 a v poslednom kole sezóny 1:0. Bodva tak ešte na Zemplíne neskórovala. „Každá nula na konte poteší, boli by sme radi, ak sa nám ju podarí udržať aj v dnešnom stretnutí. Poteší ma však akékoľvek víťazstvo, verím, že na líderskej pozícii ostaneme čo najdlhšie,“ dodal Jakub Hottek, ktorý uviedol, že po výhre v Liptovskom Mikuláši je nálada v tíme výborná. Oproti poslednému zápasu nenastúpi zranený Hruška, naopak, k dispozícii už sú útočníci Dominik Fótyik a Jozef Dolný, možno nastúpi aj Emil Le Giang.

Zdroj: denník Korzár