Na súpera zo Žitného ostrova opäť nevyzreli

2015-11-23 12:00:00

Michalovce s ním prehrali aj druhýkrát, rýchly inkasovaný gól bol pre nich fackou.

Po reprezentačnej prestávke sa opäť rozbehla najvyššia futbalová súťaž. Jediný východoslovenský zástupca MFK Zemplín Michalovce sa v piatkovom televíznom zápase predstavil na ďalekom Žitnom ostrove, kde sa mu nepodarilo prekvapiť. V súboji dvoch mnohonárodných tímov, ktorých vedú aj zahraniční tréneri, prehral v Dunajskej Strede 1:3 (0:2), a keďže zaváhali mužstvá pod ním, v tabuľke si nepohoršili, ani nepolepšili a zostali na desiatom mieste.

Viac kombinovali

Cieľ uchmatnúť domácemu FK DAC 1904 nejaký bodík sa nováčikovi nepodarilo naplniť. Zemplínčania doplatili na dve defenzívne zaváhania v úvodnej polhodine hry, čo domáci využili na strelenie dvoch gólov. „Podľa mňa sme hrali dobre, boli sme aktívni. Škoda toho prvého gólu, lebo sme ho dostali veľmi skoro. Potom nebolo jednoduché otáčať výsledok, dokonca sme inkasovali aj druhý gól, ale skúšali sme to stále. Dunajská Streda sa po tých dvoch góloch upokojila a hrala na brejky. My sme kombinovali oveľa viac ako oni,“ rozhovoril sa michalovský Marcos Calero Perez. Neobával sa po druhom domácom góle, keď bola ešte viac ako hodina do konca duelu, že to skončí vysokou prehrou? „Báť sa? Určite nie. Je rovnaké prehrať 0:1 alebo 0:4, body nemáš tak či tak. Nemali sme čo stratiť, preto sme to stále chceli otočiť a dať nejaký gól. Ten aj prišiel, ale až v závere zápasu.“


Skorý gól

Dunajská Streda to na Michalovce v tejto sezóne vie, zdolala ich aj v druhom vzájomnom súboji. Predtým pri Laborci 3:0, teraz doma 3:1. Podľa španielskeho obrancu v službách MFK Zemplín bol dôležitým momentom piatkového zápasu otvárací gól Pačindu z pokutového kopu. „Pre nás to bola facka. Ten gól prišiel veľmi skoro. Ale ako som už povedal, aj potom sme boli aktívni a hrali sme smerom dopredu. Škoda, že sa nám nepodarilo vpredu vyťažiť viac. Chýbalo viac zakončenia,“ skonštatoval Perez. Zverenci trénera Františka Šturmu odohrajú do konca jesene ešte dva zápasy, ten najbližší doma proti tabuľkovému susedovi z Ružomberka a posledný na ihrisku Senice. 

Zdroj: denník Korzár

Zdroj foto: fcdac.sk