Stanislav Danko prispel gólom k výhre SR 18

2011-08-25 12:00:00

Michalovský stredopoliar skóroval proti Maďarsku, keď už v 6. minúte otváral skóre stretnutia.

Záložník MFK Zemplín Michalovce Stanislav Danko prispel jedným presným zásahom k výhre slovenskej reprezentácie do 18 rokov nad rovesníkmi z Maďarska 3:1. Išlo o úvodný duel Memoriálu Václava Ježka, ďalšie stretnutie odohrajú zverenci kormidelníka Petra Gergelyho dnes o 17. hodine, keď sa v Kyjove stretnú s rovesníkmi z Turecka.

Maďarsko "18" - Slovensko "18" 1:3 (0:1)

Góly: 46. Nowothny - 6. S. DANKO, 52. Kucharčík, 55. Lobotka

ŽK: Zsirai, Nowothny - Kucharčík, Habánek

MAĎARSKO "18": Banai - Zámbó, Hangya, Szilvási, Huller, Pintér, Nowothny, Nagy (41. Bolyki), Zsirai (58. Csornij), Bese (53. Barcsay), Illés (58. Lorinczy)

SLOVENSKO "18": Vozár - Čiernik, Niňaj, Kucharčík, Pintér (57. Habánek), - Lobotka – S. DANKO, Faško (47. Duda) - Mego (73. Kráľ), Brigant - Števček (47. Huk)

Peter Gergely (tréner SR "18"): "Zápas sme mali pod kontrolou a s výnimkou 15 minút sme boli jednoznačne lepší. Hrali sme aktívne, dali sme tri góly a ďalšie šance sme ešte nevyužili. Naše víťazstvo je absolútne zaslúžené."