MFK Zemplín doma zvíťazil rozdielom triedy

2011-08-20 12:00:00

Michalovčania doma po výbornom druhom polčase porazili Rimavskú Sobotu 3:0 a naďalej vedú tabuľku.

Po piatom kole druholigovej súťaže sú michalovskí futbalisti naďalej na líderskej pozícii a bez prehry. Tentoraz zdolali na vlastnom trávniku pred 2360 divákmi Rimavskú Sobotu presvedčivo 3:0, keď sa dvakrát presadil stredopoliar Pavol Ruskovský a jeden gól si strelili hostia sami zásluhou stopéra Gergelyho Geriho.

V prvom polčase oba celky veľa futbalovej krásy zaplneným michalovským tribúnam nepriniesli. Do prvého náznaku šance sa dostali domáci, keď v 12. minúte nepríjemným prízemným centrom E. Le Giang zamestnal brankára Kostolanského. Po polhodine hry bol opäť v akcii aktívny E. Le Giang, ktorý po dlhej lopte od Serečina rozvlnil iba bočnú sieť hosťujúcej brány. V 35. minúte napriahol spoza pokutového územia útočník Rimavskej Soboty Pisárik a jeho parádnu strelu smerujúcu do vinkla krásnou robinzonádou zneškodnil P. Le Giang. Minútu pred koncom prvého polčasu najprv po chybe Hotteka a rýchlej kontre výborne zasiahol v obrane Isaacs proti Leškovi a hneď na druhej strane E. Le Giang napálil loptu nad. Keď sa už zdalo, že v prvom polčase gól nepadne, v nadstavenom čase odcentroval z pravej strany Isaacs a stopér Gemerčanov v snahe odkopnúť loptu do bezpečia ju poslal nešťastne do vlastnej brány – 1:0.

Aj v úvode druhého dejstva hry sa nebolo veľmi načo pozerať, slabo a nepresne strieľali hosťujúci Leško a Pisárik. Presne po hodine hry udreli opäť Michalovčania, po pravej strane sa parádne do hosťujúcej šestnástky preštrikoval Škvarka, prihral nabiehajúcemu Ruskovskému a ten strelou bez prípravy rozvlnil sieť – 2:0. O chvíľu nato mohli Gemerčania znížiť, ale Siheľský, ktorý sa k lopte dostal s veľkou dávkou šťastia, na P. Le Gianga nevyzrel. Gólman Zemplínčanov sa zaskvel aj v 70. minúte, keď vychytal Migaľu. Známe „nedáš-dostaneš“ sa potvrdilo stopercentne už o minútu, Krmpotič našiel Ruskovského, ktorý ľavačkou poslal loptu presne k žrdi a bolo 3:0. Neskôr to ešte skúšali domáci E. Le Giang či striedajúci Zonzon, no bez úspechu. V 81. minúte sa predčasne pod sprchy porúčal hráč MŠK Obročník, ktorý uvidel červenú kartu po druhej žltej. V závere sa už nič podstatné neudialo, preto Zemplínčania zdolali Rimavskú Sobotu 3:0.

MFK Zemplín Michalovce – MŠK Rimavská Sobota 3:0 (1:0)

Góly: 45+. vlastný G. Geri, 60. a 71. Ruskovský

ŽK: 24. D. Leško, 42. Obročník, 45. Morháč, 76. G. Geri (všetci Rimavská Sobota)

ČK: 81. Obročník (po druhej ŽK)

Rozhodoval: Prešinský – 2 360 divákov.

MFK ZEMPLÍN: P. Le Giang – Isaacs (82. Dargaj), Hottek, Krmpotič, M. Vanák – Ruskovský, Škvarka, Jakubčo, Fareilo (78. Zonzon), E. Le Giang (89. Kokočák) – F. Serečin

MŠK: Kostolanský – Rubint (80. M. Pekár), G. Geri, Mravec, Morháč – Migaľa, Obročník, J. Zvara, D. Leško (73. Vargic), Siheľský – Pisárik (71. Janec)