Jaroslav Dargaj nastúpil doma po piatich rokoch

2011-08-09 12:00:00

V zápase proti Myjave nastúpil v 74. minúte, keď vystriedal zraneného záložníka Kevina Zonzona.

Už len tri celky druholigovej súťaže zostali po treťom kole bez prehry a medzi nimi nechýba ani michalovský MFK Zemplín (okrem neho ešte Podbrezová a Senec), ktorý v sobotu zdolal na vlastnom trávniku nepríjemného nováčika z Myjavy tesne 1:0. Jediným úspešným strelcom duelu sa stal kanonier Filip Serečin, ktorý šesť minút pred koncom prestrelil brankára Petra Solničku.

Po piatich rokoch

V 74. minúte sobotňajšieho zápasu došlo v michalovskom tíme k striedaniu, keď zraneného legionára Kevina Zonzona vystriedal Jaroslav Dargaj, ktorý tak na pôde materského celku nastúpil presne po piatich rokoch a ôsmich dňoch. „Je tu nový štadión, ktorý je nádherný. Ja som hral ešte na starom, ktorý sa s týmto nedá porovnať. Návrat je veľmi pekný,“ povedal po zápase s Myjavou obranca Jaroslav Dargaj, ktorý poslednýkrát nastúpil doma za Michalovce 29. júla 2006 v zápase tretieho kola proti rezerve MFK Košice. MFK Zemplín pod vedením trénera Karola Kisela mal vtedy výborný vstup do zápasu, po 29 minútach viedol nad svojim súperom po góloch Bačíka a Tirera už 2:0, no nakoniec Košiciam podľahol 2:4...

S kolektívom sa zžíva

Jaroslava Dargaja vytiahol tréner druholigového tímu Vlastimil Petržela z rezervného celku pred vyše týždňom, pretože sa mu zranil stopér Luboš Hruška. „V piatok pred týždňom som s tímom absolvoval prvý tréning, v sobotu druhý a hneď sme cestovali do Ružomberka, kde som nastúpil v základnej zostave, pretože hrať nemohli dvaja stopéri Hruška a Krmpotič. S kolektívom sa stále zžívam, viacero chalanov som nepoznal, ale je to už lepšie,“ poznamenal 25-ročný obranca naposledy hrajúci v bratislavskej Rači, ktorý má po dvoch zápasoch na svojom konte už dve žlté karty.

Jaroslav Dargaj (vpravo s číslom 15) v michalovskom drese v roku 2006 v zápase na pôde Dunajskej Stredy.

Víťazný návrat

Michalovský odchovanec v premiérovom zápase na pôde ružomberskej rezervy pomohol MFK Zemplín k remíze 3:3 a teraz sa pri svojom návrate na vlastnú pôdu tešil z vydretej výhry nad Myjavou 1:0. „Hrali sme síce s nováčikom, ale s takými súpermi sú stále ťažké zápasy. Chlapci však náročné stretnutie zvládli výborne, pánboh zaplať za Filipov gól. Je to dôležité víťazstvo,“ povedal spokojný Jaroslav Dargaj, ktorý hneď v nedeľu nastúpil za michalovské „béčko“, ktoré však doma prekvapujúco podľahlo Barci 1:2. Zaujímavosťou je, že okrem Dargaja zažil návrat aj ďalší Michalovčan Peter Kokočák, ktorý vybehol na ihrisko v 82. minúte. Útočník MFK Zemplín si materský dres obliekol pre zmenu po vyše troch rokoch.

Posledný zápas Jaroslava Dargaja

29.7.2006: 3.KOLO MFK Zemplín Michalovce – MFK Košice B   2:4 (2:2)

Góly: 7. M. Bačík, 29. Tirer - 33. J. Líška, 43. Martin Kováč, 64. J. Líška, 90+. Ľ. Gajdoš

MFK ZEMPLÍN: Belán – Meliš, M. Juhás, Dargaj, Uhľár – Ruskovský (46. Yevlanov), Hreško, Horochonič, A. Devečka (69. Moskaľ) – M. Bačík, Tirer     Tréner: K. Kisel

MFK B: Marián Miščík – Hanzuš, Martin Kováč, R. Cicman, Krakovský – J. Novák (58. K. Kuzma, 89. Matia), Miloš Adam, Sciranka, Juhar, Ľ. Gajdoš – J. Líška     Tréner: G. Farkaš

ŽK: 26. J. Líška, 36. Uhľár, 53. Martin Kováč, 77. Meliš, 90. Sciranka

ČK: 65. J. Líška

Rozhodoval: Havíra – 1 320 divákov

MICHALOVSKÉ PREMIÉRY

Okrem návratov Dargaja a Kokočáka zaujali v sobotu aj domáce premiérové štarty Milana Krmpotiča a Michala Škvarku. Obaja nastúpili na michalovskej pôde v súťažnom zápase prvýkrát, chorvátsky legionár Krmpotič dokonca premiérovo obliekol dres MFK Zemplín. A zaujímavé je aj to, že premiérovo v tejto sezóne za Michalovce neskóroval stredopoliar Róbert Kovaľ, ktorý sa napriek výbornému výkonu tentoraz strelecky odmlčal...