Krutá prehra rezervy michalovskej rezervy

2011-07-31 12:00:00

V úvodnom vystúpení MFK Zemplín Michalovce B prehral na pôde Bardejovskej Novej Vsi vysoko 4:0.

Vstup do majstrovskej sezóny michalovskému béčku nevyšiel, pretože v zápase prvého kola Majstrovstva regiónu Východ podľahlo nováčikovi Bardejovskej Novej Vsi na jeho pôde 0:4, keď už do polčasu prehrávalo dvojgólovým rozdielom.

Rezervný tím posilnili aj hráči z A – mužstva, aj napriek tomu, že druholigové mužstvo dnes dopoludnia odohralo súboj na ihrisku Ružomberka B. Dres rezervy si obliekli dvaja krajní obrancovia čiernej pleti Ousmane Samba a Ali Ceesay, stopér Radoslav Urban či mládežnícky reprezentačný gólman Miloslav Bréda.

Michalovčania vstúpili do zápasu aktívne a hneď v úvode spálil tutovku útočník Lukáš Forgáč, ktorému sa vo výbornej pozícii zaplietla lopta medzi nohami. Za nepremenenú šancu domáci futbalisti Zemplínčanov v 12. minúte potrestali vedúcim gólom. To však nebolo všetko, o päť minút hráči Bardejovskej Novej Vsi prekonali brankára Brédu po druhýkrát a bolo 2:0. Hneď o minútu mali Michalovčania obrovskú možnosť na zníženie nepriaznivého stavu, ale stredopoliar Marek Mihok zahodil pokutový kop, ktorý bol nariadený za faul na Forgáča. Domáci brankár smer strely michalovského futbalistu vystihol a preto zostal stav stretnutia nezmenený. Ďalší dôležitý moment zápasu sa udial v 27. minúte, legionár Ali Ceesay kopol bez lopty protihráča a rozhodca mu ukázal červenú kartu! Do konca prvého polčasu sa už nič podstatné neudialo, a tak mužstvá odchádzali do kabín za stavu 2:0 pre domácich.

Oslabení Michalovčania vstupovali do druhého dejstva s cieľom streliť kontaktný gól, no stal sa pravý opak, pretože už po dvoch minútach sa Šarišanom podarilo po tretíkrát rozvlniť michalovskú sieť. Bardejovská Nová Ves zahrávala rohový kop a po hlavičke jej hráča bolo už 3:0. Napriek tomu hostia zbrane neskladali, v poli boli naďalej domácim vyrovnaným súperom, no doplácali na nepremenené šance, Mihok, Forgáč či Kokočák mali vychýlenú mušku. Posledný klinec do michalovskej rakvy zatĺkol nováčik súťaže minútu pred koncom riadnej hracej doby, keď sa mu podarilo skórovať aj po štvrtýkrát. Rezerva MFK Zemplín v úvodnom stretnutí inkasovala lekciu z efektivity a domov sa tak vracia s krutou prehrou 0:4.

ŠK Milénium 2000 Bardejovská Nová Ves – MFK Zemplín Michalovce B 4:0 (2:0)

Góly: 12. Jančošek, 17. Macečko, 47. Palša, 89. Pagor

ŽK: Kiseľ, Gáll - V. Kostovčík, Ďuďa

ČK: 27. A. Ceesay

ŠK MILÉNIUM 2000: Kačmár - Palša, Kendra, Javorský, Stachura (83. Pagor) - Pribitný, Kiseľ, Gáll, Macečko (77. Kurty) - Jančošek, Solanič (63. Knap)

MFK ZEMPLÍN B: Bréda – Samba, Rad. Urban, Tokár, A. Ceesay – Ďuďa, Kokočák (75. L. Jacko), V. Kostovčík, Mihok, A. Devečka – L. Forgáč