Osemgólové víťazstvo žien v domácej rozlúčke

2016-06-26 17:41:37

Žlto-modré v Lastomíre nedali žiadnu šancu tabuľkovému susedovi zo Spišskej Novej Vsi, už do polčasu viedli o šesť gólov.
V sobotu popoludní odohralo ženské družstvo MFK Zemplín Michalovce svoje posledné domáce stretnutie v tejto sezóne. Už isté víťazky východnej skupiny druhej ligy sa s prostredím v Lastomíre rozlúčili vo veľkom štýle, keď druhý tím tabuľky zdolali jednoznačne 8:0. Zverenky kormidelníka Miroslava Kučeru rozhodli o svojom triumfe už do prestávky, Spišiačkam už v prvom dejstve nastrieľali poltucet gólov. Zemplínčanky čakajú do konca ročníka ešte dva duely. Túto sobotu nastúpia na posledný zápas základnej časti v Prešove a o dva týždne nato odohrajú kvalifikačný súboj o postup do najvyššej súťaže v Kremničke. Žlto-modré ešte svojho barážového súpera spoznajú v sobotu 11. júna, kedy sa v Jaslovských Bohuniciach uskutoční kvalifikačný duel medzi víťazmi druhej ligy Západ A a Západ B. Lepší z tejto dvojice vyzve michalovský tím v sobotu 18. júna na štadióne v spomínanej Kremničke. MFK Zemplín Michalovce - FK Spišská Nová Ves 8:0 (6:0) Góly: 4. a 16. Brezová, 23. a 87. Komáriková, 44. a 52. Koflanovičová, 25. E. Stredná, 36. Z. Baníková MFK ZEMPLÍN: Žiaková - Z. Baníková, P. Bačová (55. Strellová), E. Stredná, Komáriková, Kondašová, Jeleneková (77. Bereščíková), Oláhová, Brezová (80. Bocanová), Lukčíková (77. Slivovská), Koflanovičová (55. Korfantová) Zvyšné výsledky 19. kola a aktuálnu tabuľku II. ligy žien Východ nájdete TU. Najbližší program MFK Zemplín: Sobota 4. júna o 15.00 hod.: Prešov - Michalovce (19. kolo) Sobota 18. júna o 15.00 hod.: víťaz súboja Západ A a Západ B - Michalovce (kvalifikácia o postup do I. ligy, hrá sa v Kremničke)