V Petržalke prehra o tri góly

2011-05-04 12:00:00

Futbalisti Michaloviec neuspeli v stredajšom zápase 28. kola prvej ligy na ihrisku Petržalky, ktorej aj do tretice v tejto sezóne podľahli, tentoraz 1:4. Futbalisti MFK Zemplín sa najbližšie predstavia doma už v sobotu o 16.30, čaká ich bonbónik v podobe lídra AS Trenčín. Potom cestujú na ihrisko posledného Púchova, doma ich znovu uvidíme v stretnutí s Lučencom, ktorý je na programe v sobotu 21. mája.

Tréner MFK Zemplín Vlastimil Petržela nemohol na štadióne v bratislavskom Prievoze rátať s dvojicou zranených stredopoliarov, Ruskovským a Hořavom, ale na rozdiel od predošlého domáceho súboja so Sencom už mal k dispozícii trojicu, Marcin, Zonzon, Jakubčo, ktorí v sobotu stáli kvôli trestu za štyri žlté karty.

Foto zo zápase nájdete tu

Domáci začali zhurta, už v 3. minúte ušiel srbskému stopérovi v michalovských službách Trniničovi domáci rýchlik Mikulič, ocitol sa zoči-voči brankárovi Brudňakovi, ale ten chytil čistú gólovú šancu. O tri minúty sa už Petržalka radovala, po kolmej prihrávke zo stredu poľa sa ocitol vo výhodnej streleckej pozícii Luhovy a popod Brudňaka otvoril skóre - 1:0. O dve minúty zahrávali domáci rohový kop z ľavej strany a nedorozumení v michalovskej obrane sa ocitol sám pred Brudňakom domáci Schustrík, ale zblízka minul bránu MFK Zemplín. Hostia sa z petržalského tlaku vymanili v 11. minúte, ale hneď to malo vplyv na zmenu skóre - Jakubčo uvoľnil Waseema, ten svojim typickým pasom cez celú šírku ihriska našiel Hotteka a jeho krížna strela znamenala vyrovnanie na 1:1. Hra sa postupne vyrovnala a v 30. minúte sa po odrazenej lopte dostal Serečin, jeho delovku z prvej však brankár Jenčo chytil. V 38. minúte ušiel Luhový po pravej strane, jeho krížna strela mierila tesne vedľa. Minútu pred prestávkou to už domácim vyšlo, po hlavičkových súbojoch v pokutovom území hostí sa k zakončeniu dostal Mikulič, ktorý pohotovou strelou z otočky zvýšil na 2:1. Zakrátko po chybe Marcina sa Mikulič opäť dostal do šance, no Brudňak už bol namieste a jeho príležitosť zneškodnil.

Po obrátke zavelili k ofenzíve hostia a v 47. minúte strela Zonzona mierila do rúk brankára Jenča. V 61. minúte po pravej strane ušiel domáci Augustín a strelou z uhla k bližšej žrdi nachytal Brudňaka na hruškách - 3:1. V 75. minúte sa o zmenu skóre pokúšal striedajúci Gamkrelidze , jeho strela však mierila iba do rúk petržalského brankára. V 83. minúte michalovský stopér Marcin fauloval v pokutovom území domáceho Huttu, nasledovala penalta z nej druhý gól Augustína, ktorý uzavrel na konečných 4:1.

Štatistika

Petržalka - Michalovce 4:1 (2:1)

Góly: 6. Luhový, 44. Mikulič, 61. a 84. Augustín (druhý z 11 m) - 11. Hottek. ŽK: 41. Švec, 58. Moravčík - 21. Trninič, 66. Knobloch, 68. Janek, 73. Zonzon. Rozhodca: Leško - 350 divákov.

FC 1898: Jenčo (89. Kaňuch) - Pončák, Švec, Moravčík, Hanzel - Klenovský (87. Riziki), Augustín, Kubala, Schustrík - Mikulič, Luhový (76. Hutta).

MFK ZEMPLÍN: Brudňak - Janek, Marcin, Trninič, Vanák - Waseem, Jakubčo (59. Knobloch), Zonzon, Hottek (59. Gamkrelidze) - Serečin, Kunca (85. Danko).

Zvyšné výsledky 28. kola, utorok: Senec - Ružomberok B 2:0 (2:0), streda: Púchov - Lučenec 1:0 (0:0), Trenčín - Dolný Kubín 0:2 (0:0), Šaľa - Rimavská Sobota 0:1 (0:0), Moldava nad Bodvou - Liptovský Mikuláš 1:1 (0:1).

Tabuľka

Najbližší program: 29. kolo (sobota 7. mája 2011 o 16.30 hod.): Michalovce - Trenčín, 30. kolo (sobota 14. mája 2011 o 16.30 hod.): Púchov - Michalovce, 31. kolo (sobota 21. mája 2011 o 17.00 hod.): Michalovce - Lučenec.