Peter Ziemba u nás skončil

2011-04-13 12:00:00

Nepresvedčivá hra michalovskej obrany počas prakticky celej jarnej časti v utorok vyvrcholila ráznymi opatreniami v kádri MFK Zemplín. Vedenie klubu vyradilo z kádra stopéra Petra Ziembu a zvyšok defenzívy potrestalo pokutami. To všetko po sobotňajšom súboji 24. kola prvej ligy v Rimavskej Sobote, kde zverenci českého trénera Vlastimila Petrželu prehrali 2:3. Viac v článku z denníka KORZÁR.

Za výkon v Rimavskej Sobote dostala pokutu celá michalovská defenzíva.

Kalich pretiekol

Prakticky od začiatku jarnej časti sa  v Michalovciach spieva rovnaká pesnička: horíme v obrane, súper nás ľahko dostane. Po prehre v Rimavskej Sobote kalich trpezlivosti pretiekol a vedenie klubu sa rozhodlo konať. „Každý hráč z obrany, ktorý nastúpil v Rimavskej Sobote, dostal za sobotňajší výkon pokutu. V prípade Petra Ziembu sme pristúpili k vyradeniu z kádra,“ informoval predseda predstavenstva MFK Zemplín Michalovce, a.s., Igor Šoltinský, ktorý hneď vysvetlil aj to, prečo pristúpili v prípade spomínaného obrancu k radikálnemu riešeniu. „Ono sa to už dlhšie zbieralo a keďže nepomáhali ani výstrahy, rozhodli sme sa ukončiť s Petrom Ziembom spoluprácu,“ doplnil. MFK Zemplín po tomto rozhodnutí ostali ešte traja hráči použiteľní na stopérsky post, Ján Marcin, Aleksandar Trninič a Róbert Mižík. Štvrtý Luboš Hruška je dlhodobo zranený.

Ziembove čísla

Dvadsaťdvaročný Peter Ziemba bol v MFK Zemplín na hosťovaní z Prešova. V michalovskom drese debutoval v súboji prvého kola Slovenského pohára proti Ružomberku (0:0) a počas jesene odohral šesť zápasov bez striedania. V jarnej odvete odohral najprv 31 minút v Lučenci (1:2) a dve ostatné stretnutia s Ružomberkom B a v Rimavskej Sobote po celých 90 minút. Na konte má teda dokopy deväť štartov, 751 minút bez streleného gólu a jednu žltú kartu.

Zdroj: KORZÁR