Prehra Ružomberka B v dohrávke 22.kola

2011-03-30 12:00:00

V stredu boli na programe dve dohrávané stretnutia 22. kola, ktoré sa v pôvodnom termíne neuskutočnili kvôli neregulárnym terénom. V akcii bol aj najbližší súper nášho MFK Zemplín. A ružomberská rezerva vyšla v susednom Dolnom Kubíne naprázdno, keď už do prestávky prehrávala 0:3 a takýmto skóre skončil aj celý zápas. Naprázdno vyšiel aj posledný Púchov, ktorý doma podľahol Liptovskému Mikulášu 0:2.

Dve dohrávané stretnutia 22. kola, streda 30. 3.2011:

MFK Dolný Kubín - MFK Ružomberok "B" 3:0 (3:0)
Góly: 21. Zlatohlavý, 30. P. Cicman, 45. Jurky, ŽK: 35. Velický, 53. Jurky - 35. T. Chovanec, 42. R. Bartoš, rozhodovali: P. Hrčka - D. Hrčka, Tomčík, 452 divákov.
Domáci rozhodli o svojom zaslúženom víťazstve už v prvom polčase, keď po pekných akciách dali tri góly. V 21. min po priamom kope Lukáša Bakoša nadvihol loptu do siete súpera Zlatohlavý - 1:0. Druhý úspešný zásah Dolného Kubína strelil Pavol Cicman, ktorý si stlmil na prsiach prihrávku Dutku a z voleja skóroval. Na konci prvého dejstva po akcii Velického s Chomistekom pridal gólovú poistku neobsadený Ján Jurky - 3:0. Po zmene strán domáci hráči nepremenili niektoré ďalšie príležitosti na zvýšenie náskoku, hostia pôsobili ustráchaným dojmom a napokon prehrali rozdielom triedy.

FK Púchov - MFK Tatran Liptovský Mikuláš 0:2 (0:1)
Góly: 31. Bezák (z pok. kopu), 71. Kmeť, ŽK: 31. Riška, 39. Sviečka - 40. Šupej, 56. A. Urban, 90. Kočan, rozhodovali: Eperješi - Benko, R. Sluk, 155 divákov.
V prvom polčase si mužstvá prakticky nevytvorili vyloženú gólovú príležitosť. Hostia sa však po polhodine hry ujali
vedenia zásluhou Bezáka, ktorý premenil pokutový kop nariadený po faule Rišku na útočníka Liptákov. Po zmene
strán mali prevahu v poli i viac šancí Púchovčania, ale ich štyri sľubné možnosti na skórovanie zostali nevyužité.
Hostia v 71. min pridali poisťovací gól, keď sa po rohovom kope presadil nepokrytý Kmeť a zvýšil na konečných 2:0.