Súboj tabuľkových susedov

2015-10-31 12:00:00

Michalovce dnes hrajú v Zlatých Moravciach, ktoré majú dobrú formu, v poslednom domácom zápase zdolali vysoko Žilinu.

Bude to veľmi dôležitý zápas tímov, ktoré sú blízko pri sebe v tabuľke, dokonca ich od seba delí iba bod. Zlatomoravčania sa dostali do dobrej formy, pretože posledné dva zápasy doma vyhrali. Aj tak sa stále radia k tímom, ktoré majú záchranárske problémy. Dnes ich čaká súper, ktorý ich môže preskočiť v tabuľke. Žiadne uspokojenie si nepripúšťajú. "Pre nás je každý zápas ošemetný. Myslím si, že nás čaká ťažký súper, ktorý určite bude chcieť u nás niečo uhrať," povedal domáci tréner Libor Fašiang.

Český kormidelník michalovského nováčika František Šturma tiež vie, že jeho mužstvo nečaká ľahký zápas. "Čaká nás veľmi ťažký súper, zlepšil sa v obrane. Moravce sledujeme dlhodobo. Každého súpera chceme vidieť naživo, posledné tri-štyri zápasy si pozrieme. Snažíme sa, aby sme hráčom čo najviac dali vedieť o súperovi, ktorý nás čaká," skonštatoval Šturma, ktorému pre zranenie chýbajú stredopoliari Regáli a Turík. Sám však práve záložnú formáciu strieda pomerne často. "Dosť miešame hráčov, pretože potrebujeme, aby hráči rotovali. Takisto robíme taktiku podľa súpera, sú tam isté taktické zámery, ako by sme ho mohli prekvapiť," dodal Šturma. Jeho zverenci sa dnes v prvom rade musia zamerať na to, ako ubrániť domáceho najlepšieho hráča Tawambu.

MOTÍV ZÁPASU

Preskočia Michalovce po vzájomnom dueli Zlaté Moravce v tabuľke? Zemplínčania vyhrali vonku iba raz, v Trnave, ak by sa im to podarilo znova, boli by to pre nich zlaté body. Súboj tabuľkových susedov môže veľa napovedať v boji o záchranu.

CHÝBAJÚ

Zlaté Moravce: Kováč, Bamba, Pintér (zranenie)

Michalovce: Regáli, Turík (zranenie), Perez (trest)