MFK Zemplín do tretice víťazne

2011-03-16 12:00:00

Naši futbalisti dokázali vyhrať aj v treťom jarnom súboji a po triumfoch nad Púchovom (3:0) a v Lučenci (2:1) si v stredu na domácom trávniku pripísali ďalší plný bodový zisk v súboji s Dolným Kubínom, nad ktorým vyhrali hladko 3:0. MFK Zemplín sa v sobotu predstaví pod reflektormi o 17.30 hod. v Moldave nad Bodvou, potom nasleduje reprezentačná prestávka a po nej v nedeľu 3. apríla 2011 hostí o 15.30 hod. rezervu Ružomberka.

Úvod stretnutia priniesol vyrovnaný futbal, no postupne sa začala prejavovať kvalita Michaloviec. Ako prvý pohrozil v 8.minúte po centri Serečina Čech Hottek, ale jeho strelu z prvej vyrazil gólman Papiak. O 8 minút zahrával priamy kop Serečin, brankár jeho strelu vyboxoval a poradil si aj s dorážkou Janeka spoza šestnástky. O chvíľu nato gólman Dolného Kubína s námahou vyškriabal na roh jedovku Zonzona. Po polhodine hry MFK Zemplín otvoril skóre duelu, po centri Hotteka Waseem dopravil loptu do siete. Tesne pred koncom prvého polčasu pridal druhý domáci gól opäť Waseem a upravil tak už na 2:0.

Názor trénera Petrželu na jarnú stopercentnosť si vypočujte tu

Názory hráčov Ivana Janeka a Michala Vanáka si vypočujte tu

Hostia nastúpili do druhej časti hry s troma zmenami  v zostave, hra sa mierne vyrovnala a v 67.minúte mohli hostia znížiť, spoza pokutového územia napriahol Siman, ale Brudňák končekmi prstov vytlačil loptu na roh. O dve minúty sa domáci radovali po tretíkrát, po pravej strane unikol kanonier Serečin, ktorý strelou od žrde prekonal Papiaka. V záverečných minútach si oba tímy vypracovali niekoľko streleckých pokusov, ale nedokázali ich doviesť do úspešného konca. Michalovce sa touto výhrou dostali už na druhé miesto tabuľky, aj kvôli zaváhaniu Petržalky.

podrobný priebeh na onlajnoch.cz

Štatistika

MICHALOVCE - DOLNÝ KUBÍN 3:0 (2:0)

GÓLY: 32. a 44. Waseem, 69. Serečin. ŽK: Zonzon, Marcin - Jaworek, Kostúrik, Jurky. ROZHODCA: Prešinský - 1535 divákov.

MFK ZEMPLÍN: Brudňák - Janek, Marcin, Trninič, Vanák - Waseem, Zonzon (77. Jakubčo), Hořava, Hottek - Serečin (75. Knobloch), Gamkrelidze (53. Kunca).

MFK: Papiak - Harčár, Zlatohlavý, Jurky, Holub - Dutka, Siman, Bakoš, Jaworek (46. P. Cicman) - Chomistek (46. J. Podolský), Lejko (46. Kostúrik).

Zvyšné výsledky 21. kola, o 15.00 hod.: Šaľa - Petržalka 2:1 (1:1), Liptovský Mikuláš - Trenčín 2:3 (0:2), Rimavská Sobota - Púchov 3:0 (1:0), Ružomberok B - Lučenec 0:2 (0:1), o 17.30 hod.: SFM Senec - Moldava nad Bodvou 0:0.

Tabuľka

Najbližší program: 22. kolo (sobota 19. marca 2011 o 17.30 hod.): Moldava nad Bodvou - Michalovce, 23. kolo (nedeľa 3. apríla 2011 o 15.30 hod.): Michalovce - Ružomberok B, 24. kolo (sobota 9. 4. 2011 o 15.30 hod.): Rimavská Sobota - Michalovce, 25. kolo (sobota 16. 4. 2011 o 16.00 hod.): Michalovce - Liptovský Mikuláš.