MFK Zemplín vyhral v Lučenci!

2011-03-12 12:00:00

Futbalisti michalovského MFK Zemplín zvíťazili aj v druhom majstrovskom zápase jarnej prvoligovej odvety a po domácom triumfe nad Púchovom (3:0) sa v sobotu tešili aj z výhry na ihrisku Lučenca 2:1. V prípade našich futbalistov pritom ide iba o druhé víťazstvo na ihrisku súpera v tejto sezóne. Zverenci trénera Vlastimila Petrželu sa najbližšie predstavia doma už v stredu, o 15.00 hod. bude ich súperom Dolný Kubín. O týždeň v sobotu naši futbalisti cestujú k nováčikovi do Moldavy nad Bodvou, kde sa zápas začína o 17.30 hod. pod umelým osvetlením. K článku sme pridali foto.

Lučenec nastúpil v základnej zostave až s piatimi bývalými hráčmi Michaloviec, ktorí vytvorili kompletnú stredovú os domácich. MFK Zemplín nastúpil oproti domácemu súboju s Púchovom s dvoma zmenami v základnej zostave, keď Ruskovského na pravom kraji stredovej formácie nahradil Knobloch a vpredu namiesto Kuncu hral od začiatku Gamkrelidze.

V prvom dejstve sa hral futbal prevažne medzi šestnástkami, aj keď mierne navrch mali vďaka početnejším štandardným situáciám hráči Lučenca. Ako prví mali možnosť domáci, v 9. minúte Sninský po prihrávke Leška vystrelil, ale brankár Brudňak si poradil. V 13. minúte sa ozvali aj Michalovčania, Hottek z hranice pokutového územia slabšou pravačkou ohrozil brankára Michalíka, ktorý jeho ranu kryl. V 16. minúte si Lučenec vypracoval najväčšiu šancu v prvom polčase, z ľavej strany krížom strieľal Kulik a brankár Brudňak končekmi prstov vyrazil jeho jedovku na roh. V 41. minúte sa už MFK Zemplín mohol radovať, Filip Serečin svojim typickým spôsobom prenikol stredom lučeneckej obrany a strelou k pravej žrdi po zemi otvoril skóre - 0:1. A týmto výsledkom sa skončil aj prvý polčas.

Druhá časť hry začala opatrne, ani jedno z mužstiev si spočiatku po obrátke nedokázalo vytvoriť väčšiu streleckú príležitosť. Opäť sa hralo prevažne medzi šestnástkami, ale obaja brankári boli prakticky bez práce. S blížiacim sa záverom tlak domácich narastal vďaka množstvu štandardných situácií a po jednej z nich v 85. minúte sa hlavou presadil exmichalovský Sninský, ktorý vyrovnal na 1:1. To však nebol z michalovskej strany koniec, pretože muž zápasu Filip Serečin v 88. minúte potiahol loptu po pravej strane, odkiaľ ju naservíroval striedajúcemu Kuncovi ako na podnose a ten strelou do prázdnej brány pohodlne strhol víťazstvo na michalovskú stranu!

Štatistika

LUČENEC - MICHALOVCE 1:2 (0:1)

GÓLY: 85. Sninský - 41. Serečin, 88. Kunca. ŽK: Leško, Čavojský - Zonzon, Hořava, Janek, Trninič, Serečin. ROZHODCA: Michlian - 750 divákov.

LAFC: Michalík - Riečičiar, Vajda, Brunczvik, M. Lukáč - E. Lukáč (74. M. Pyrka), Čavojský (56. Masár), T. Opiela, Leško, Kulik - Sninský.

MFK ZEMPLÍN: Brudňak - Janek, Marcin, Trninič (59. Ziemba), Vanák - Knobloch (79. Kunca), Hořava, Zonzon (24. Jakubčo), Hottek - Serečin, Gamkrelidze.

VLASTIMIL PETRŽELA (tréner Michaloviec): "Bolo to veľmi náročne stretnutie. Terén bol podľa mňa na hranici regulárnosti, bol veľmi ťažký. V samotnom zápase prevládala bojovnosť, bolo to dosť vyhecované, keďže na domácej strane bolo viacero hráčov, ktorí nedávno od nás odišli. Tento zápas mal preto určite svojský náboj. Myslím si, že sme boli futbalovejsi a zaslúžene sme vyhrali. Uspeli sme vďaka kvalite našich hráčov ako  je napriklad Filip Serečin, ale aj ďalší."

JOZEF ŠKRLÍK (tréner Lučenca): "Samozrejme, vedeli sme, že nás čaká veľmi ťažký súper. My sme pôsobili veľmi  nezohratým dojmom, na základe čoho bolo vidieť, že sme sa v tomto mužstve poschádzali  doslova na poslednú chvíľu. Napriek tomu si myslím, že sme toto stretnutie mali dotiahnúť aspoň do remízového konca. Bohužiaľ, rozhodla kvalita Serečina, pretože my sme takého hráča v strede nemali. V kľúčových momentoch sme zlyhali individuálne, pretože na Serečina sme si mali dávať špeciálne pozor. Filip dnes podal skvelý výkon a  hlavne on rozhodol o našej prehre."

Zvyšné výsledky 20. kola: Trenčín - Rimavská Sobota 4:1 (2:1), Moldava nad Bodvou - Dolný Kubín 2:1 (0:0), SFM Senec - Šaľa 1:0 (1:0). Nedeľa: Petržalka - Liptovský Mikuláš 1:1 (0:1), Ružomberok B - Púchov 6:1 (3:0).