Víťazstvo MFK Zemplín rozdielom triedy

2011-03-06 12:00:00

Futbalisti michalovského MFK Zemplín zvíťazili v sobotňajšom stretnutí 19. kola nad Púchovom 3:0, keď už do prestávky viedli rovnakým rozdielom. O góly domácich sa podelili dvakrát Serečin a český legionár Hottek. Zverenci trénera Vlastimila Petrželu sa najbližšie predstavia v Lučenci, doma potom hostia Dolný Kubín.

Michalovčania sa do súpera pustili s chuťou a už v 4.minúte prvýkrát rozjasal domáce publikum Serečin, ktorý popri gólmanovi Tlaskalovi otvoril skóre stretnutia. Tlak Zemplína pokračoval a o 7 minút po úvodnom góle sa po centri z pravej strany hlavou presadil novic v domácom drese Hottek – 2:0. Po dvadsiatich minútach nebezpečne pálil z veľkej diaľky navrátilec Marcin, ale jeho projektil putoval nad púchovskú svätyňu. Tesne pred uplynutím polhodiny hry prekonal Tlaskala opäť kanonier Serečin a Michalovce viedli už rozdielom triedy. Ešte do polčasu mohol zveľadiť skóre aktívny Hottek, ale v tomto prípade ho už púchovský gólman vo vyloženej šanci vychytal. V druhom polčase domáci mierne poľavili a Púchovčania si vypracovali viacero sľubných šancí na strelenie čestného úspechu, no prekonať brankára Brudňáka sa im nepodarilo. V 67.minúte kapitán hostí Riška po samostatnom úniku prestrelil v dobrej pozícii domácu bránu a o 10 minút neuspel ani jeho spoluhráč Varhaník, ktorý iba opečiatkoval žrď. Na domácej strane spoza pokutového územia pálil striedajúci Jakubčo, ale trafil iba Gamkrelidzeho, od ktorého sa lopta odrazila ku brankárovi Púchova. V záverečných sekundách mali hosťujúci futbalisti po Marcinovom faule výhodu priameho kopu, ten však poslal Varhaník vysoko nad bránu Michaloviec.

Kompletné info o priebehu zápasu

Ďalšie ohlasy hráčov nájdete tu a ďalší názor trénera Vlastimila Petrželu tu.

Štatistika

MICHALOVCE - PÚCHOV 3:0 (3:0)

GÓLY: 4. a 29. Serečin, 11. Hottek. ŽK: Milan Loduha, Martinka, Pagáč. ROZHODCA: Fajčík - 1020 divákov.

MFK ZEMPLÍN: Brudňák - Janek, Marcin, Trninič, Vanák - Ruskovský (76. Knobloch), Zonzon (81. Jakubčo), Hořava, Hottek - Serečin, Kunca (58. Gamkrelidze).

FK: Tlaskal - Pagáč, Riška, Korený, Martinka - Milan Loduha (74. L. Majtán), Matej Loduha, Hurtoň, Bogiň, Kopiš - Varhaník.

Zvyšné výsledky 19. kola: Šaľa - Moldava nad Bodvou 1:0 (1:0), Rimavská Sobota - Petržalka 1:0 (1:0). Nedeľa 6. marca 2011 o 10.30 hod.: Ružomberok B - Trenčín 1:1 (0:1). Stretnutia Liptovský Mikuláš - SFM Senec a Dolný Kubín - Lučenec preložili kvôli nepriaznivým terénom na 23. marca 2011.

Najbližší program: 20. kolo (sobota 12. marca 2011 o 14.30 hod.): Lučenec - Michalovce, 21. kolo (streda 16. marca 2011 o 15.00 hod.): Michalovce - Dolný Kubín, 22. kolo (sobota 19. marca 2011 o 17.30 hod.): Moldava nad Bodvou - Michalovce, 23. kolo (nedeľa 3. apríla 2011 o 15.30 hod.): Michalovce - Ružomberok B.