Danko centruje a Morlacchi skóruje

2015-10-26 12:00:00

Stanislav Danko a Vernon De Marco Morlacchi na svojom konte po štyri góly. Práve prvý menovaný Španielovi na dva v sobotu prihrával.

Keď futbalisti Podbrezovej začiatkom októbra šokujúco porazili Žilinu, fanúšikovia klubu verili, že sa konečne skončí séria nepriaznivých výsledkov. Následná prehra na pôde majstrovského AS Trenčín sa ešte dala prehltnúť, ďalšie zaváhanie, navyše u nováčika z Michaloviec, už ale pre "železiarov" neveští nič dobré.

Zverenci trénera Mareka Fabuľu na východe republiky absolútne prespali prvý polčas, čo ich napokon stálo zápas. Už vo ôsmej minúte Stanislav Danko poslal do šestnástky súpera nebezpečný center a pre krajného beka Vernona De Marca nebol problém otvoriť skóre. Takmer identický scenár sa zopakoval aj o polhodinu neskôr - 2:0. Druhopolčasové zlepšenie už bolo Podbrezovej málo platné. Na tradične dobre chytajúceho Kelemena Vaščák a spol. recept nenašli a zostávajú tak na samom dne fortunaligového pelotónu.

"Nepokryli sme dve štandardky, dostali sme dva góly. Ten prvý nami otriasol, mal vplyv na celý zvyšok úvodného dejstva. Prestal nám fungovať stred poľa, lopty na útočníkov nešli tak, ako mali. To všetko bol dôsledok toho, že sme neubránili tú prvú štandardku. Prišla veľká neistota. Po striedaní to už bolo lepšie, v druhom polčase chlapci dreli, bojovali, bohužiaľ, nebolo nám súdené skórovať. Sme z toho smutní," zhodnotil po stretnutí kormidelník Podbrezovej Marek Fabuľa, ktorý zatiaľ po svojom nástupe do funkcie nemá veľa dôvodov na radosť. Ako to zmeniť? "Hrať tak, ako sme hrali v druhom polčase. To je jednoduchý recept..."

Len v piatok sa na svetlo sveta dostala informácia o tom, že vedenie Podbrezovej sa dohodlo na spolupráci s útočníkom Andrejom Rendlom. Kedysi veľký talent slovenského futbalu počas svojej kariéry trpí častými zraneniami kolena. Na Horehroní chce využiť možno poslednú šancu. Tréner Fabuľa ho do hry nasadil v 46. minúte a s výkonom rodáka z Banskej Bystrice bol spokojný.

"Svojou prítomnosťou zmenil náš herný prejav, splnil svoju úlohu. Myslím si, že keď pôjde ďalej týmto smerom, bude to v poriadku. Som rád, že prišiel do nášho klubu, dôležité bolo, že tam bola aj iniciatíva z jeho strany. Veríme, že nám bude priať šťastie a tú spoluprácu nakopneme tak, ako sa má. Ak bude Aďo pokračovať v tom, čo predviedol dnes, tak to bude dobré," je presvedčený Fabuľa.

Netradičný strelec Vernon De Marco mal naopak na tvári širokánsky úsmev. Nečudo, strelil dva góly, ďaleko pritom nebol ani od hetriku. "Cítim sa skvele, som spokojný. Potrebovali sme vyhrať, chceme ísť v tabuľke vyššie. Víťazstvo je veľmi dôležité, musíme na neho nadviazať aj v ďalšom súboji," hovorí slušnou slovenčinou rodák z argentínskeho Rosaria, ktorý má za sebou jeden z najlepších zápasov v kariére: "Čo sa týka strelených gólov, tak určite áno. Mal som tam dokonca ďalšiu dobrú šancu hlavou, skúšal som streliť hetrik, no nevyšlo to. Ale stačia mi aj dva presné zásahy. Najviac ma teší zisk troch bodov, pretože v tabuľke chceme byť čo najvyššie."

Čoskoro dvadsaťtriročný ľavý bek (narodený 18. novembra 1992), nezabudol v pozápasovom rozhovore poďakovať autorovi oboch gólových asistencií Stanislavovi Dankovi. Odchovanec MFK Zemplín zasa raz predviedol svoju skvelú kopaciu techniku, keď centre posadil priamo na hlavu De Marca."Takéto veci cvičíme na tréningu, som rád, že dnes mi to vyšlo. Stano Danko kopol skvelé štandardky, určite sa mu za to poďakujem," dodal Vernon De Marco Morlacchi, ako znie jeho celé meno.

Zdroj: profutbal.sk