Fantázia! Na úvod sme zdolali majstra!

2016-07-16 15:10:50

Po výbornom výkone zdolali Michalovčania mužstvo spod hradu Matúša Čáka najtesnejším rozdielom 2:1.
Lepší štart do nového fortunaligového ročníka si michalovskí futbalisti ani nemohli priať. V úvodnom zápase sezóny zdolali na vlastnom trávniku úradujúceho majstra a víťaza pohára AS Trenčín najtesnejším rozdielom 2:1 (1:0)! O víťazstvo sa postarali dve letné posily MFK Zemplín Igor Žofčák a Dávid Škutka, ktorí sa zapísali do streleckej listiny. Takmer celý prvý polčas sa hral za hustého dažďa, ktorý zrejme menej vyhovoval Trenčanom, lebo ich výkon mal od majstrovského poriadne ďaleko. Napriek tomu mohli bleskurýchle otvoriť skóre, keď sa zoči-voči Macejovi ocitol úplne osamotený Kalu, ktorého však skvele vychytal debutant v michalovskej svätyni. O dve minúty nato sa do veľkej šance dostali domáci, keď po rohu Danka nepokrytý Perez hlavičkoval zblízka presne do Šemrinca. Potom sa k zakončeniu dostal reprezentant Bero, ale z uhla vystrelil iba do Maceja. Po štvrťhodine hry prišla séria michalovských centrov, z ktorých však nezahrmelo. Domáci ukážkovo bojovali a boli agresívnejší v osobných súbojoch a tesne po uplynutí polhodiny hry po Dankovom centri si vlastný gól takmer strelil kapitán AS Kleščík, Šemrinec však loptu vyrazil. V 37. minúte už tribúny pri Laborci burácali: po centri Pereza sa k lopte dostal navrátilec Žofčák a z hranice bieleho bodu prestrelil Šemrinca - 1:0! V závere prvého dejstva ešte skúšal šťastie Koscelník, ale jeho strela išla nad. Po zmene strán mali územnú prevahu favorizovaní hostia, ale žlto-modrí výborne bránili a do šancí majstra nepúšťali. Boli to práve oni, kto znovu udrel. V 57. minúte unikol po pravej strane Perez, nezištne prihral do päťky Škutkovi a ten po druhýkrát rozvlnil trenčiansku sieť - 2:0! Tento gól zverencov trénera Martina Ševelu nakopol a dvojnásobný šampión domácich zatlačil na jeho polovicu. V 67. minúte bol blízko k zníženiu Bero, ale jeho strelu chytil na bránkovej čiare Macej. O štyri minúty nato striedajúci Bala vypálil zvnútra šestnástky tesne veľa pravej žrde. Trenčiansky tlak mohutnel a v 83. minúte sa hostia dočkali kontaktného gólu. Bala so šťastím prestrelil výborne chytajúceho Maceja - 2:1. Hneď po góle mohol vrátiť domácim dvojgólový náskok Hamuľak, avšak jeho bombu z uhla vyrazil Šemrinec. Michalovčania zubami-nechtami bránili jednogólové vedenie a v 88. minúte si Macej poradil s hlavičkou Udeha. A keď domáci gólman zázračne zneškodnil hlavičku Kleščíka, odchádzali Trenčania z metropoly Zemplína so zvesenými hlavami. MFK Zemplín Michalovce - AS Trenčín 2:1 (1:0) Góly: 37. I. Žofčák, 57. D. Škutka - 83. Bala ŽK: 44. Šimčák, 85. D. Kunca, 90+. M. Koscelník - 27. Udeh, 40. Jančo, 90+. Kleščík Rozhodovali: I. Kružliak - Mókoš, Tomčík; 2788 divákov MFK ZEMPLÍN: P. Macej - Perez, T. Sedlák, Morlacchi, Šimčák - Grič - D. Kunca (89. Bellás), S. Danko, I. Žofčák (72. M. Bednár), M. Koscelník - D. Škutka (78. M. Hamuľak) AS: Šemrinec - M. Šulek, Udeh, Kleščík, Madu (64. Bala) - Jančo (64. E. Prekop) - Rabiu, Bero - Kalu, Janga, Holúbek Najbližší program MFK Zemplín: Nedeľa 24. júla o 20.15 hod.: Prešov - Michalovce (2. kolo) Sobota 30. júla o 19.00 hod.: Senica - Michalovce (3. kolo) Sobota 6. augusta o 19.00 hod.: Michalovce - Zlaté Moravce-Vráble (4. kolo)