Víťazný prvoligový debut Šoltisa a Maceja

2016-07-18 15:15:37

Michalovský MFK Zemplín šokoval futbalové Slovensko, tri body si však jeho hráči zaslúžili.
O veľké prekvapenie sa hneď na úvod nového prvoligového ročníka postarali futbalisti MFK Zemplín Michalovce. Žlto-modrí na vlastnom štadióne v tradične skvelej atmosfére zdolali najlepší slovenský tím z posledných dvoch sezón AS Trenčín. Mužstvo spod hradu Matúša Čáka podľahlo výborne hrajúcim domácim 1:2. Pre úradujúceho šampióna to bola iba druhá prehra na súperovom ihrisku z posledných 23 zápasov! Zabrali posily Po minulotýždňovej generálke s Kisvárdou (0:0), v ktorej zverenci trénera Antona Šoltisa výkonom neoslnili, väčšina Michalovčanov lámala nad mužstvom palicu už pred zápasom. Niektorí dokonca tipovali jasné víťazstvo Trenčína. Avšak domáci všetkým vytreli zrak a ukázali, že futbal hrať vedia. Veľa však urobilo aj zaradenie dvojice čerstvých posíl Igora Žofčáka a Dávida Škutku do zostavy. Proti Maďarom ešte nehrali, teraz už áno a udreli aj gólovo. Prvý menovaný v 37. minúte, druhý o dvadsať minút neskôr. „Zápas sa mi hodnotí veľmi dobre. Vedeli sme, v čom je Trenčín silný. Našu hru sme postavili na bojovnosti a agresivite v osobných súbojoch, čo na súpera platilo. Strelili sme dva krásne góly a pri šanciach súpera nás podržal výborný Macej. Chlapcom ďakujem za predvedený výkon. Je to však len začiatok, ideme ďalej, od zápasu k zápasu,“ uviedol lodivod Anton Šoltis, ktorý si tak odkrútil víťaznú prvoligovú premiéru na poste hlavného trénera. Musia tak hrať stále Trojbodový debut vo Fortuna lige zažil aj český brankár v službách MFK Zemplín Patrik Macej. Možno pre niektorých bolo prekvapením, že dostal prednosť pred Matúšom Kirom, ale svoje miesto medzi troma žrďami si zastal. Trenčianskych strelcov privádzal do zúfalstva hlavne v druhom polčase, kedy zneškodnil ich tri čisté šance. Zvlášť pri hlavičke kapitána hostí Petra Kleščíka v 92. minúte ukázal kvality. Veľa nechýbalo a mohol vyjsť s čistým štítom, inkasoval však v záverečnej desaťminútovke. „Škoda toho, ale čert ho vezmi. Krajšiu premiéru som si ani nemohol vysnívať. Vyhrali sme nad majstrom, aj výkon bol dobrý. Nielen môj, ale aj celého mužstva. Som veľmi spokojný, musíme takto hrať stále. Nechali sme na ihrisku srdce a odmenou nám boli tri body,“ skonštatoval rozradostený gólman Patrik Macej. Zdroj: denník Korzár