V príprave sme hladko zdolali VSS Košice

2016-07-20 15:26:37

Druholigistovi nastrieľali Zemplínčania vo Veľkých Revištiach päť gólov, ani jeden neinkasovali.
Napriek tomu, že v sobotu už odštartovala majstrovská súťaž, odohrali v stredu popoludní michalovskí futbalisti prípravné stretnutie s druholigovým FC VSS Košice. Súboj sa odohral ihrisku vo Veľkých Revištiach, ktoré sú novou farmou MFK Zemplín. Tréneri fortunaligového tímu dali v tomto zápase príležitosť tým hráčom kádra, ktorí v sobotu proti šampiónovi z Trenčína nenastúpili, resp. odohrali len pár minút. V akcii mohli vidieť aj testované tváre z Grécka aj obrancu Michala Sipľaka z Bardejova, bývalého mládežníckeho reprezentanta, ktorý pôsobil aj v bratislavskom Slovane. Nad tímom z metropoly východu triumfovali Zemplínčania presvedčivo 5:0 (1:0). Hoci sa hralo za poriadneho tepla, zápas mal dobré tempo. V prvom polčase sa hra väčšinou odvíjala medzi šestnástkami, spočiatku mali viac z hry Košičania, ale svoje sľubné príležitosti nedokázali dotiahnuž do gólového konca. A tak v závere polčasu udreli Michalovce, ktorých po rohovom kope Leška poslal do vedenia Bellás. Hráči VSS zaspali aj úvod druhého polčasu, keď v priebehu štyroch minút inkasovali hneď tri góly! Najprv sa presadil strelou k žrdi Janočko a po ňom potrestali zaváhania hosťujúcej defenzívy aj Bellás a Kushta. Zemplínčania ovládli dianie na ihrisku a dvadsať minút pred koncom strelil ich piaty Kushta. Potom si nejaké šance vypracoval aj druholigista, avšak výborného Kiru ani jeden hráč prekonať nedokázal. MFK Zemplín Michalovce - FC VSS Košice 5:0 (1:0) Góly: 39. a 52. Bellás, 55. a 71. Kushta, 51. M. Janočko MFK ZEMPLÍN: Kira – Deligiannidis, Qose, Sipľak, M. Janočko (57. M. Kolesár) – M. Bednár - Bellás, Turík (60. Vajs), A. Leško, Mensah – Kushta FC VSS: Ružinský – T. Kubík, Savič, Bilič, Hirjak - Vancák (60. R. Begala) – Trebuňák, Kolbas (46. Želinský), Grega (78. Šinglár), Karaš (46. Jonec) – Stehlík Najbližší program MFK Zemplín: Nedeľa 24. júla o 20.15 hod.: Prešov - Michalovce (2. kolo) Sobota 30. júla o 19.00 hod.: Senica - Michalovce (3. kolo) Sobota 6. augusta o 19.00 hod.: Michalovce - Zlaté Moravce-Vráble (4. kolo)