Zo Senice sa vraciame s prázdnymi rukami

2016-07-30 15:59:47

Mužstvo zo Záhoria pripravilo Michalovčanom dvojgólovú prehru, keď sa do streleckej listiny zapísalo v prvom polčase.
Prvoligoví futbalisti Michaloviec ťahali prvýkrát v tejto sezóne za kratší koniec. Z ďalekej Senice sa vracajú bez bodu, pretože na Záhorí utrpeli porážku 0:2 (0:2). Domáci hráči tak pretrhli dlhú sériu bez víťazstva, ktorá trvala od novembra minulého roka. Zemplínčania, ktorí nastúpili bez opory defenzívy Vernona De Marca Morlacchiho (testuje ho Levante), podali predovšetkým v úvodnom dejstve hry ustráchaný výkon. Prvé minúty zápasu boli vyrovnané, väčšinou sa hralo medzi šestnástkami, ale postupne domáci zvyšovali aktivitu. Ako prví sa strelou medzi tri žrde prezentovali hostia, ale s pokusom Danka z priameho kopu si poľahky poradil Šulla. V 15. minúte po rohu hlavičkoval Pillár, Kira však loptu bez problémov chytil. Tesne pred uplynutím polhodiny hry Seničania z ničoho nič udreli, keď po centri Honchara sa krásnou hlavičkou prezentoval mladík Mráz a strelil prvý gól svojho tímu v tejto sezóne. Ubehlo len niekoľko desiatok sekúnd a domáce tribúny burácali opäť: do lopty sa spoza šestnástky oprel Španiel Andrés Lopéz a Kira na jeho strelu nedočiahol - 2:0. Záhorákom po dvoch rýchlych góloch narástli krídla a tesne pred odchodom do šatní mohli viesť už rozdielom triedy, ale štipľavú strelu Delgada vyrazil Kira. Po zmene strán žlto-modrí viac ožili a chceli ešte niečo s výsledkom urobiť. Ich plány mohol ešte viac naštrbiť hneď v 48. minúte Pirulo, ktorý z priameho kopu namieril loptu pod brvno, odkiaľ ju výborný Kira vyškriabal na roh. Na opačnej strane to potom strelou spoza šestnástky skúšal Koscelník, no nenamieril presne. V 65. minúte po nebezpečnom priamom kope Žofčáka lopta len o centimetre minula ľavú žrď Šullovej svätyne. Zemplínčania ani za nepriaznivého stavu neskladali zbrane, chceli ešte stretnutie zdramatizovať, mali územnú prevahu, ale ich tlak bol jalový. Boli to však domáci, ktorí mohli opäť skórovať, Mrázovu strelu z 25 metrov chytil michalovský gólman Kira. Keďže ani záverečný tlak nedokázali "šoltisovci" pretaviť do gólového úspechu, lebo žiadnu šancu si nevypracovali, Senica si ustrážila dvojgólový náskok. FK Senica - MFK Zemplín Michalovce 2:0 (2:0) Góly: 28. S. Mráz, 30. Andrés Lopéz ŽK: 64. Honchar, 77. J. Kosorin (obaja Senica) Rozhodovali: Kráľovič - E. Weiss, Barenčík; 1384 divákov FK: Šulla - I. Honchar, Březina, R. Pillár, A. Delgado - S. Mráz, M. Kratochvíl (84. Ebwelle), Pirulo - Borja Docal (53. J. Kosorin), Andrés Lopéz, J. Dolný (61. F. Blažek) MFK ZEMPLÍN: Kira - Perez, T. Sedlák, Sipľak, Šimčák - Grič (63. Qose) - M. Koscelník (76. Turík), I. Žofčák, S. Danko, D. Kunca (63. Bellás) - D. Škutka Najbližší program MFK Zemplín: Sobota 6. augusta o 19.00 hod.: Michalovce - Zlaté Moravce-Vráble (4. kolo) Sobota 13. augusta o 19.00 hod.: Podbrezová - Michalovce (5. kolo) Sobota 20. augusta o 19.00 hod.: Michalovce - Dunajská Streda (6. kolo)