Na Horehroní sme zaknihovali najtesnejšiu prehru

2016-08-13 16:39:36

V Podbrezovej vyšli Michalovčania znovu strelecky naprázdno, keď domácemu tímu ŽP Šport podľahli 0:1.
Prvoligoví futbalisti michalovského MFK Zemplín nezabodovali v sobotňajšom stretnutí 5. kola našej najvyššej súťaže v Podbrezovej, kde prehrali najtesnejším rozdielom 0:1 (0:0). Žlto-modrí dlho držali bezgólový stav, ktorý im dával nádej na bodový zisk, ale napokon čisté konto neudržali a inkasovali štvrťhodinu pred koncom duelu. Ich ligová séria bez víťazstva sa tak natiahla na štyri zápasy. Oba tímy začali ofenzívne. Hostia boli častejšie na lopte a dostali sa aj do prvej šance. V 11. minúte po dlhom centri hlavičkoval v päťke Škutka a opečiatkoval brvno. Domáci hrozili hlavne zo štandardiek, po jednej sa dostal k zakončeniu Kostelný, ale hlavičkoval slabšie, s loptou gólman Macej problémy nemal. Postupne tempo hry upadalo do priemeru, až v závere polčasu nastal vzruch pred bránkami. Žofčák spoza šestnástky preveril strelou po zemi Kuciaka. Ten potom ešte zasahoval po hlavičke Morlacchiho. Na opačnej strane sa dostával do šance Bernadina, ale zadáci Michaloviec ho v rozhodujúcej chvíli odzbrojili. Do druhého dejstva prišli až traja noví futbalisti s cieľom viac oživiť hru, dvaja na domácej strane, ale diváci naďalej sledovali nevýrazný futbal s množstvom nepresností. Miernu prevahu mala Podbrezová. Pohrozila však až zo štandardky, po ktorej v skrumáži trafil šikovne loptu Vajda, no Macej vytiahol pohotový zákrok. Na ihrisko následne prišiel domáci Breznaník a hneď sa predviedol peknou strelou z vyše dvadsiatich metrov, mieril tesne vedľa žrde. Tlak "železiarov" narastal a napokon priniesol úspech v podobe gólu. V 77. minúte po centri Breznaníka hlavičkoval v pokutovom území Krivák, ktorý zariadil stav 1:0. Ten mohli ešte navýšiť Turňa a Kochan, no výbornému Macejovi dokázali pomôcť spoluhráči. ŽP Šport Podbrezová - MFK Zemplín Michalovce 1:0 (0:0) Gól: 76. Krivák ŽK: 79. Breznaník, 86. M. Kochan - 59. D. Škutka, 61. Perez, 63. Morlacchi, 84. Šimčák Rozhodovali: Kráľovič - Vorel, Štrbo; 1575 divákov ŽP ŠPORT: M. Kuciak – M. Turňa, Kostelný, Krivák, Djordjevič – P. Vajda, Podio – M. Viazanko, K. Kuzma (46. M. Kochan), Peševski (46. P. Šafranko) – Bernadina (64. Breznaník) MFK ZEMPLÍN: P. Macej - Perez, Sipľak, Morlacchi, Šimčák - T. Sedlák (80. Kushta) - D. Kunca (46. M. Koscelník), I. Žofčák, S. Danko, Mensah (63. Qose) - D. Škutka Hlasy trénerov: Marek Fabuľa, tréner Podbrezovej: "Nebol to jednoduchý zápas. Prvý polčas sme nehrali dobre, možno si niektorí hráči mysleli, že to bude ľahké. Súper má však kvalitu, dobrých futbalistov, čo sa ukázalo v prvom dejstve. Dostali sme dobré zaucho. Až druhý polčas bol podľa našich predstáv, chlapci ukázali charakter. Striedajúci hráči odviedli to, čo mali, takže sme sa napokon mohli tešiť z víťazstva. Som rád, že sme tento zápas zvládli a dúfam, že nám to pomôže do ďalších bojov." Anton Šoltis, tréner Michaloviec: "Mohli sme sa presvedčiť, že prvý polčas na dobrý výsledok nestačí. V ňom sme mali dve-tri šance a mohli sme ísť do vedenia. V druhom polčase nás súper zatlačil a my sme sa nevedeli spod jeho tlaku vymaniť. Po prestávke sme odišli z ihriska, čo by sa stávať nemalo. Robili sme chyby, štandardkami sa domáci dostali na koňa a napokon nám dali aj gól." Najbližší program MFK Zemplín: Sobota 20. augusta o 19.00 hod.: Michalovce - Dunajská Streda (6. kolo) Sobota 27. augusta o 19.00 hod.: Ružomberok - Michalovce (7. kolo) Sobota 10. septembra o 19.00 hod.: Michalovce - Žilina (8. kolo)