V šesťbodovom zápase michalovský triumf

2015-10-19 12:00:00

Futbalisti z metropoly Zemplína doma porazili Skalicu a odpútali sa z poslednej priečky tabuľky.

Po sérii troch prehier s tímami zo špice sa včera fortunaligoví futbalisti Michaloviec opäť radovali z víťazstva. Po vyše dvoch mesiacoch odchádzali fanúšikovia MFK Zemplín zo štadióna pri Laborci spokojní, pretože v súboji nováčikov triumfovali žlto-modrí nad Skalicou 3:1 (1:1). Po zápase mali domáci dvojnásobnú radosť, lebo vďaka trojbodovému zisku sa odlepili z poslednej priečky tabuľky. Na tú klesla Podbrezová, ktorá v sobotu nastúpi v Michalovciach...

Rýchle vyrovnanie

Včerajší veľmi dôležitý súboj, pred ktorým bol medzi oboma celkami iba trojbodový rozdiel, mal rovnaký priebeh ako ten z mája tohto roku, kedy Zemplínčania takisto prehrávali 0:1, aby nakoniec Skalicu porazili 3:1. „Som rád, že sme tento ťažký duel zvládli, lebo nielen na nás, ale aj na súpera, bol v médiách vyvíjaný tlak. V prvom polčase to bolo vyrovnané, po našich hlúpych chybách sme súperovi umožnili podniknúť niekoľko brejkových situácií. Nahrali sme mu na gól, ale som rád, že chlapci zdvihli hlavy a dokázali rýchlo vyrovnať. Po prestávke sme sa snažili hrať ešte viac ofenzívne a po krásnych akciách sa nám podarilo streliť dva góly, ktoré rozhodli o našom víťazstve,“ povedal po stretnutí František Šturma, michalovský kouč, ktorý po vypršaní trojtýždňového trestu opäť viedol svoj tím z lavičky.

Zvíťazili ako jeden tím

Domácim hrdinom sa bol Stanislav Danko, ktorý krátko po zmene strán dvakrát skóroval v rozmedzí štyroch minút. Skvelý výkon znova podal brankár Marián Kelemen, ktorý za nerozhodného stavu vytiahol niekoľko parádnych zákrokov. „Výkon Kelemena bol ako v každom zápase excelentný. Pomohol nám, ale nebudem vyzdvihovať jednotlivcov. K súboju sme pristúpili ako jeden tím a ako jeden tím sme aj zvíťazili. Nebolo to pre nás jednoduché, lebo po stredajšej pohárovej prehre v Rohožníku bol na nás vyvíjaný nejaký tlak. O to som radšej, že sme sa proti Skalici zomkli a zápas zvládli. Hráčom patrí moje veľké poďakovanie,“ skonštatoval kormidelník MFK Zemplín Michalovce. 

Zdroj: denník Korzár