Pod hradom Matúša Čáka hladká prehra

2017-03-12 17:16:33

[vc_row][vc_column][vc_column_text h1_css="{.vc_customizer_1489428151297}" h2_css="{.vc_customizer_1489428151297}" h3_css="{.vc_customizer_1489428151297}" h4_css="{.vc_customizer_1489428151300}" h5_css="{.vc_customizer_1489428151300}" h6_css="{.vc_customizer_1489428151302}" p_css="{.vc_customizer_1489428151302}" link_css="{.vc_customizer_1489428151302}" list_css="{.vc_customizer_1489428151305}"]

Po zbabranom prvom polčase neuspeli Michalovčania v ďalšom ligovom stretnutí. V dueli 23. kola najvyššej súťaže prehrali na umelom trávniku majstrovského Trenčína 1:4, keď všetky presne zásahy padli v úvodnej 45-minútovke.

Domáci začali aktívnejšie a už v úvodnej desaťminútovke si vypracovali dve obrovské šance, v ktorých sa zaskvel Macej. Český brankár najprv v 7. minúte vychytal Issu a o pár desiatok sekúnd aj Ubbinka. A tak prišiel trest v 13. minúte, kedy sa Michalovčania dostali prvýkrát pred bránu AS. Po dlhom aute Šimčáka dorazil Qoseho strelu do brány Kushta - 0:1. "Šoltisovci" sa však dlho z vedenia netešili, pretože po strate lopty v stredovom kruhu sa rútil na Maceja Janga, ktorý svoj nájazd rutitérsky premenil. V 19. minúte už bolo 2:1, keď po rohu Ubbinka zblízka skóroval Issa. Pred uplynutím polhodiny hry narobila Macejovi ďalekonosná strela R. Kloostera a o čosi neskôr na druhej strane po rohu Danka hlavičkoval z dobrej pozície tesne vedľa Qose. Tesne pred prestávkou Trenčania z ničoho nič udreli tretíkrát, keď Macejovi poslal loptu pomedzi nohy Ubbink - 3:1. To však z domácej strany nebolo všetko, lebo ešte do prestávky po ďalšom zaváhaní michalovskej defenzívy zvýšil ich náskok Paur.

Aj v druhom polčase mali prevahu hráči stále úradujúceho majstra a Macejovi nebezpečne podkúril tvrdou strelou v 56. minúte Ubbink, ale michalovský gólman jeho pokus vyrazil na roh. V 67. minúte po centri R. Kloosera sa k hlavičke dostal Janga, no Macej vytiahol ďalší výborný zákrok. Potom sa o slovo prihlásili aj žlto-modrí zásluhou striedajúceho Leška, ktorého strelu chytil Šemrinec, a z následného protiútoku po Ubbinkovej prihrávke Janga opečiatkoval žrď. Domáci kontrolovali vývoj stretnutia, podnikli aj viacero nebezpečných útokov, ale michalovská obrana na čele s Macejom odolala. V úplnom závere ešte skúsil prikrášliť domáci triumf striedajúci Halgoš, avšak z priameho kopu minul. V druhej minúte nadstaveného času ešte spálili tutovky Leško a Janga, a tak po bezgólovom druhom dejstve hry vyhrali Trenčania 4:1.

AS Trenčín - MFK Zemplín Michalovce 4:1 (4:1)

Góly: 15. Janga, 19. Issa, 41. Ubbink, 44. Paur - 13. Kushta

ŽK: 50. Kleščík - 58. Vajs, 60. Qose

Rozhodovali: Ziemba - Slyško, D. Hrčka; 2142 divákov

AS: Šemrinec - R. Klooster, Maduka, Lawrence (85. M. Šulek), Julien - Zubairu - Issa, Ubbink, Paur (81. Halgoš), Beridze (75. M. Klooster) - Janga

MFK ZEMPLÍN: P. Macej - Qose (80. M. Kolesár), Kavka, T. Sedlák, Šimčák - Grič - F. Serečin, S. Danko (69. A. Leško), Dimitriadis, M. Regáli (46. Vajs) - Kushta

Martin Ševela (tréner Trenčína): "Hráčom som hovoril, že nebudeme s ničím kalkulovať a šli sme za víťazstvom. V zápase sme boli dominantní a nezastavil nás ani úvodný inkasovaný gól. Prvý polčas sme boli veľmi efektívni. Po prestávke sme mali veľa šancí, ale efektivita nám nevychádzala. Máme na čom stavať. Zápas si rozanalyzujeme."

Anton Šoltis (tréner Michaloviec): "Nie je veľmi čo hodnotiť. Chýbala nám rýchlosť a agresivita. Súper dominoval a zaslúžene vyhral. Prečíslil nás vo všetkom. Z tohto zápasu sa musíme poučiť a naša hra musí byť iná. Chceli sme hrať otvorený futbal. Sme mladý kolektív, ktorý sa učí práve na takýchto zápasoch."

11 logo 1. FC TATRAN Prešov 21 2 7 12 11 : 43 13 -17

Sobota 18. marca o 17.00 hod.: Prešov - Michalovce (24. kolo FL, v Poprade)

Sobota 1. apríla o 17.00 hod.: Senica - Michalovce (25. kolo FL)

Utorok 4. apríla o 17.00 hod.: Michalovce - Slovan Bratislava (1. zápas semifinále SC)

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width="1/4"][/vc_column][vc_column width="1/4"][/vc_column][vc_column width="1/4"][/vc_column][vc_column width="1/4"][vc_facebook type="button_count"][/vc_column][/vc_row]