Na Žitnom ostrove dohrávali ôsmi a vyhrali!

2017-03-25 14:04:34

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Na víťaznej vlne sa v jarnej časti vezú prvoligoví starší dorastenci Michaloviec. Družstvo U19 je v odvetných bojoch stále stopercentné, keď vyhralo aj tretí duel, po Bardejove a VSS Košice nezaváhalo ani s Dunajskou Stredou. Na jej pôde triumfovalo najtesnejším rozdielom 1:0, keď jediným úspešným strelcom zápasu bol v 85. minúte z pokutového kopu Peter Kolesár. Stretnutie, ktorého dejiskom bola umelá tráva DAC, sa dohrávalo v poriadne nervóznej atmosfére, výsledkom čoho boli až štyri červené karty v poslednej minúte. Kým domácim udelil rozhodca Marek Špaček len jedinú, Zemplínčanom až tri - vylúčení boli brankár Tomáš Dráb, obranca Peter Vojtovič a ruský útočník Vladislav Bragin. Zverenci trénera Branislava Sokoliho poskočili v tabuľke už na druhú priečku, keď využili zaváhanie Ružomberka. Na vedúcu Nitru strácajú štyri body.

FC DAC 1904 Dunajská Streda - MFK Zemplín Michalovce 0:1 (0:0)

Gól: 85. P. Kolesár (11 m)

ČK: 90. Kozel - 90. T. Dráb, 90. Vojtovič, 90. Bragin

MFK ZEMPLÍN: T. Dráb - Vojtovič, A. Kuľha, M. Bednár, Gužiňák - Shpak - M. Fedor (82. D. Sopata), P. Kolesár, Antonov (90. Lašík), R. Lukáč (65. Ignatenko) - Bragin