Smolná prehra na senickom trávniku

2017-04-01 18:20:28

[vc_row][vc_column][vc_column_text h1_css="{.vc_customizer_1491070600697}" h2_css="{.vc_customizer_1491070600698}" h3_css="{.vc_customizer_1491070600699}" h4_css="{.vc_customizer_1491070600702}" h5_css="{.vc_customizer_1491070600703}" h6_css="{.vc_customizer_1491070600704}" p_css="{.vc_customizer_1491070600705}" link_css="{.vc_customizer_1491070600706}" list_css="{.vc_customizer_1491070600708}"]

Michalovská ligová séria bez víťazstva sa natiahla už na päť zápasov. Futbalisti MFK Zemplín prehrali v zápase 25. kola Fortuna ligy na senickom trávniku nešťastne 0:1, keď znovu inkasovali gól v úvodných minútach stretnutia. Aj keď boli počas celého zápasu lepším tímom, zo Záhoria sa vracajú s prázdnymi rukami.

Počas celého prvého polčasu boli aktívnejšie Michalovce, ktoré hrali lepšie kombinačne aj viac útočili. Avšak po jedinej senickej strele na bránu vyhrali domáci úvodné dejstvo 1:0. Najdôležitejší moment prvej 45-minútovky sa udial už v 6. minúte, kedy z priameho kopu trafil presne k ľavej žrdi Macejovej brány Kratochvíl a rozburácal tribúny. Hostia sa potom usadili na polovici Záhorákov, ale vpredu sa presadzovali iba veľmi ťažko. Skúšali to predovšetkým strelami z diaľky. Najprv to skúšal Dimitriadis a po ňom dvakrát aj Šimčák, ale ich pokusom chýbala väčšia razancia, a tak loptu zakaždým poľahky chytil Plach. Senický gólman sa viac zapotil po priamom kope Žofčáka, ktorý vyrazil. Najväčšiu šancu žlto-modrých na vyrovnanie v prvom polčase mal Koscelník, ktorého nebezpečná strela skončila na hornej sieti.

Aj po zmene strán boli lepší hostia a brankár Plach mal oveľa viac práce ako jeho náprotivok Macej. V 52. minúte z hranice šestnástky mieril vedľa Turík a o dve minúty strelu Sipľaka z diaľky chytil domáci gólman. Z následného protiútoku pohrozili aj Záhoráci, konkrétne Brigant, ktorého pokus vyrazil Macej. Tesne pred uplynutím polhodiny hry Šimčákovu dobrú strieľanú prihrávku zneškodnil Plach a o niekoľko desiatok sekúnd potom nenašla nikoho pred bránou spätná prihrávka striedajúceho Bragina. Seničania dobre bránili a v záverečnej štvrťhodine kúskovaním hry nepúšťali Michalovce do súvislého tlaku. Tí však v úplnom závere mohli schladiť domácich, ale volej Sedláka chytil Plach a v nadstavenom čase po dlhom Šimčákovom autovom vhadzovaní vo veľkej šanci hlavou tesne minul senickú bránu Koscelník...

FK Senica - MFK Zemplín Michalovce 1:0 (1:0)

Gól: 6. M. Kratochvíl

Rozhodovali: Ochotnický - Roszbeck, Barenčík; 973 divákov

FK: Plach – Šušolík, Ranko, R. Pillár, Kotula – Pajer (85. Kopičár) – Brigant, A. Kováč, M. Kratochvíl, B. Bališ (55. M. Kosorín) – O. Šašinka (41. Turyna)

MFK ZEMPLÍN: P. Macej - T. Sedlák, Kavka, Sipľak, Šimčák - Qose - I. Žofčák, Turík (64. S. Danko), Dimitriadis (80. Vajs), M. Koscelník - Kushta (57. Bragin)

Miroslav Mentel, tréner Senice: "Počas reprezentačnej prestávky nám odišlo šesť hráčov reprezentovať. V rozpätí trinástich dní odohrali 19-roční chlapci až päť zápasov a dnes to bolo vidieť a trápili sa. Ja by som im len poďakoval, lebo išli na dno svojich síl."

Anton Šoltis, tréner Michaloviec: "Neviem čím to je, ale v posledných zápasoch z každej prvej strely na bránku dostaneme gól a potom to musíme doťahovať. Po hernej stránke nemám chlapcom čo vyčítať, chýbal nám možno moment prekvapenia, mali sme dosť šancí, aby sme zápas zvrátili. Môžem len súperovi pogratulovať, zápas sa hrá na góly."

Utorok 4. apríla o 16.00 hod.: Michalovce - Slovan Bratislava (1. zápas semifinále SC)

Sobota 8. apríla o 17.00 hod.: Zlaté Moravce-Vráble - Michalovce (26. kolo FL)

Utorok 11. apríla o 17.00 hod.: Slovan Bratislava - Michalovce (odveta semifinále SC)

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width="1/4"][/vc_column][vc_column width="1/4"][/vc_column][vc_column width="1/4"][/vc_column][vc_column width="1/4"][vc_facebook type="button_count"][/vc_column][/vc_row]